TOP

Ubezpieczenie AC – warto?

Każdy właściciel pojazdu zobowiązany jest do corocznego odnawiania ubezpieczenia. O ile kupno polisy OC jest obowiązkiem, o tyle wykupienie AC wynika z chęci kierowcy. Mimo tego, że kolejna polisa generuje dodatkowe koszty, znaczna część kierowców decyduje się  w nią zainwestować. Dlaczego? Sprawdź!

Czym jest AC?

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco, jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym pojazdy mechaniczne w razie kradzieży, uszkodzenia czy zniszczenia.  Zakres działania polisy uzależniony jest od konkretnej oferty danego towarzystwa i preferencji kierowcy.

Korzyści

Potłuczone szyby na skutek gwałtownych burz, nieuzasadnione akty wandalizmu, kradzieże, zderzenie się ze zwierzęciem, uszkodzenie samochodu przy parkowaniu… Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się codziennie. Niezależnie od tego, jak dobrym jesteś kierowcą, czy garażujesz samochód i w jakiej mieszkasz okolicy, nieprzewidziane zdarzenie może dotknąć również Ciebie. Wykupując Autocasco, nie musisz obawiać się o swój samochód. Pokrycie szkody z własnej kieszeni zazwyczaj jest dużym obciążeniem, na jakie nie każdy może sobie pozwolić. W awaryjnych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja szkody z polisy AC. Jeśli Twój samochód zostanie skradziony, będziesz mógł liczyć na niemałe odszkodowanie.

AC nie musi być drogie

Wydawać by się mogło, że wykupienie polisy AC jest dużym kosztem, który może poważnie nadszarpnąć domowy budżet. Wbrew pozorom, wcale nie musi tak być. W sieci (na przykład na stronie mfind.pl) znajdziesz porównywarki, dzięki którym bez problemu znajdziesz najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Za pośrednictwem Internetu możesz kupić najlepszą polisę bez wychodzenia z domu.

Categories Motoryzacja