TOP

Wdrożenie systemu BRC

Firmy konsultingowe, takie jak DJB doradztwo czuwają nad tym, aby każde przedsiębiorstwo mogło z sukcesem zakończyć proces certyfikacji BRC. Zanim jednak nastąpi przyznanie takiego certyfikatu, potrzebne są odpowiednie metody wdrożeniowe, jakie muszą zostać dopasowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami danego przedsiębiorstwa.

Idzie nowe

BRC certyfikat to znak, że idzie nowe. Coś, co w przyszłości może pozwolić danej firmie na wypłynięcie na szerokie wody. Warto tym bardziej dogłębniej zapoznać się z systemem wdrożeniowym, który zostanie wprowadzony w danym przedsiębiorstwie. Jest to tak naprawdę proces, który musi zostać zrealizowany “pod klucz”. Tak, aby klient musiał jak najmniej kłopotać się tym samodzielnie. Firma konsultingowa bierze na siebie m.in. takie rzeczy, jak napisanie dokumentacji BRC uwzględniającej potrzeby danego środowiska. Za audyt BRC odpowiedzialne są osoby, jakie mają wykształcenie kierunkowe w tym właśnie temacie.

Co daje wdrożenie systemu BRC?

Można by mówić o wielu aspektach, ale warto wskazać na kilka najważniejszych aspektów. Mowa tutaj chociażby o takich kwestiach, jak:

  • możliwość zapewnienia zgodności produkcji z mającymi zastosowanie wymaganiami prawnymi, w tym z unijną Dyrektywą 2001/95/WE , która odnosi się do bezpieczeństwa produktów oraz wymaganiami GMP, czyli ochrony bezpieczeństwa konsumenta;
  • minimalizacja ryzyka, jeżeli chodzi o wystąpienie produktu niezgodnego z obowiązującymi normami;
  • możliwość dokonania oceny dostawców według obowiązujących kryteriów przez sieci handlowe, co pozwoli również na uzyskanie przewagi na rynku;
  • większy poziom zaufania wobec posiadanego systemu zarządzania jakością,
  • minimalizacja audytów dostawców.

Certyfikat BRC to nie tylko korzyści, ale również obowiązki, jakich i tak warto dopilnować – dla dobra własnego przedsiębiorstwa.

Współpraca z brytyjskimi przedsiębiorstwami spożywczymi

Warto nawiązywać nowe kontakty biznesowe. Nie tylko, jeżeli mowa jest o rynku lokalnym, ale również globalnym. To właśnie dzięki temu będzie można cieszyć się większymi zyskami. To właśnie umożliwia certyfikat BRC. To dzięki niemu będzie można pomyśleć o współpracy z brytyjskimi przedsiębiorstwami, jakie działają w branży spożywczej. To właśnie od tego kraju rozpoczął się początek normy BRC. Nie ma więc co dziwić się temu, że właśnie teraz one podchodzą w tak restrykcyjny sposób do utrzymania bezpieczeństwa żywności – również, jeżeli chodzi o partnerów biznesowych. 

 

Categories Ciekawe
https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/ ane-slowem.pl https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/