TOP

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Bezpieczeństwo pracowników w miejscu pracy powinno być priorytetem każdego przedsiębiorcy Dotyczy to przede wszystkim zakładów produkcyjnych, gdzie pracownicy często stykają się z substancjami trującymi czy brudzącymi Sposobem na ochronę zdrowia i życia jest stosowanie odpowiedniego stroju, dodatków lub   urządzeń. Ich zadaniem jest ograniczenie zagrożenia związanego z zatruciem, poparzeniem czy innym urazem.

Ochrona doraźna dla pracowników

Najprostszym sposobem ochrony zdrowia i życia pracowników zatrudnionych w zakładach chemicznych czy petrochemicznych jest stosowanie kombinezonów ochronnych, maseczek na twarz, okularów chroniących oczy. Producenci tego rodzaju sprzętu stale dostarczają na polski rynek nowe produkty, jeszcze bardziej skuteczne i wykonane z najnowocześniejszych materiałów.

Ochrona przed niebezpiecznymi cieczami

Istnieje wiele możliwości zlewania i przechowywania niebezpiecznych substancji w postaci płynnej. Najrozsądniejszym wyjściem dla dużych zakładów produkcyjnych jest zastosowanie zbiorników przemysłowych. Każdy producent zbiorników ma w swojej ofercie wiele modeli przeznaczonych do przechowywania substancji żrących. Budowa takich produktów obejmuje zazwyczaj zbiornik właściwy oraz płaszcz ochronny, który dodatkowo zabezpiecza otoczenie przed przypadkowym wyciekiem.

Produkty ochronne dla pracowników

Przed jakimi zagrożeniami chronią tego typu produkty? Okulary są niezbędne podczas pracy przy otwartym ogniu, również w sytuacjach, gdzie do powietrza przedostają się trujące gazy. Oczy powinny być chronione także w zakładach gdzie skrawa się czy piłuje konkretne materiały – opiłki mogą dostać się do oczu.

Maseczki są niezbędne w miejscach, gdzie ulatniają się gazy. Ich obecność jest najczęściej wynikiem ubocznych reakcji chemicznych. Maseczki są wykorzystywane także w szpitalach, a ich zadaniem jest ochrona lekarzy i personelu przed chorobami zakaźnymi.

Kombinezony pracownicze wykorzystywane są w rzeźniach, chłodniach, zakładach galwanizacyjnych. Ich zadaniem jest zapewnienie minimalnej ochrony termicznej przed zimnem, ograniczenie kontaktu z brudzącymi substancjami (np. farbami). Kombinezony mogą być tworzone z grubych tkanin bawełnianych lub też wzmocnionych materiałów tekstylnych. Ich producenci dbają o to, aby posiadały dodatkowe kieszonki, gdzie pracownicy mogą chować niezbędne podczas pracy drobiazgi.

Categories Ciekawe
zobacz więcej zobacz ane-slowem.pl