TOP

Zarządzanie flotą samochodów ciężarowych

Zarządzanie flotą pojazdów ciężarowych jest bardzo trudne. Czasem bez dodatkowej pomocy kierownicy naprawdę potrafią się pogubić. Ciągłe umowy, wymiana pojazdów flotowych, problemy kierowców, opłacanie przeglądów technicznych o czasie czy też regularne awarie potrafią przyprawić o ból głowy. A co jeśli istnieje oprogramowanie umożliwiające zarządzanie flotą pojazdów ciężarowych w jednym miejscu? Wydaje się, że to sen jednak tak naprawdę to rzeczywistość!

 

Zarządzanie flotą z systemem telematycznym

 

System telematyczny umożliwia sprawne zarządzanie flotą pojazdów ciężarowych. Wszystkie samochody objęte oprogramowaniem telematycznym są podłączone do jednej aplikacji i urządzenia, w którym po prostu widać wszystko! Przeglądy techniczne, raporty, stan pojazdów, ich lokalizację i wiele innych!

 

Przykładowo zarządzanie flotą z systemem telematycznym umożliwia ciągłe raportowanie dotyczące stanu technicznego pojazdu. Jeżeli tylko występuje jakakolwiek usterka to oprogramowanie od razu ją wykrywa i informuje kierownika, że z danym samochodem jest jakiś problem. Dzięki temu może on szybko zareagować i naprawić pojazd przed zaplanowaną trasą. W ten sposób ograniczy ryzyko przestojów bądź cięższych awarii pojazdu zaoszczędzając na stresie i pieniądzach.

 

Innym atutem, które przynosi zarządzanie flotą samochodów ciężarowych z udziałem systemu telematycznego jest stała kontrola dotycząca spalania paliwa na różnych odcinkach trasy. Wraz z systemem telematycznym dany kierownik zawsze wie, w którym momencie pracownik mógł zjechać z wyznaczonej trasy bądź zbyt mocno szarżować nadwyrężając finanse firmy. Dzięki temu takiego pracownika można upomnieć, aby więcej nie robił podobnych rzeczy.

 

Podsumowanie

 

Jak widać zarządzanie flotą samochodów ciężarowych wraz z odpowiednim wsparciem w postaci systemów telematycznych jest o wiele prostsze! Potrafi usprawnić finanse i sprawić, że firma będzie rozwijać się bardzo intensywnie. Jedną z najlepszych aplikacji tego typu jest system Dbkfleetmanagement.

Categories Motoryzacja