TOP

Depilacja laserowa w domowym zaciszu

Gładkie ciało to standard w dzisiejszych czasach. Golenie zwykłą maszynką daje bardzo nietrwałe efekty. Natomiast woskowanie wiąże się ze sporym bólem. Świetną alternatywą dla tych dwóch metod jest depilacja laserowa w domu.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda, która pozwala na trwałe usunięcie owłosienia z różnych części ciała. Do tego celu wykorzystuje się technologię IPS, czyli intensywnego pulsowania światła. Depilator przykłada się do poszczególnych części ciała. Wiązki światła w czasie zabiegu osłabiają cebulki włosowe, w konsekwencji niechciane włoski wypadają.

Niestety depilacja laserowa w domu nie daje natychmiastowych efektów. Zabiegi trzeba powtarzać co kilka tygodni. Ilość zabiegów zależy od wielu czynników, między innymi od gęstości naszego owłosienia. Co ciekawe ten zabieg jest zdecydowanie skuteczniejszy u pań, które mają ciemne i grube włoski.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej w domu?

Depilacja laserowa w domu wymaga odpowiedniego przygotowania. Zanim przystąpimy do zabiegu musimy przez około miesiąc zaprzestać depilacji jakimikolwiek metodami. Najzwyczajniej w świecie zapuszczamy włoski. Może to być niekomfortowe, dlatego lepiej zaplanować depilację tą metodą na późną jesień oraz zimę…

Należy też unikać promieniowania słonecznego oraz mocnych peelingów. Te czynniki mogą wywoływać podrażnienia skóry. Po zabiegu depilacji powinnyśmy regularnie nawilżać naszą skórę. Warto sięgać po intensywnie odżywcze mleczka i masła do ciała. Jeżeli nasza skóra jest mocno podrażniona to możemy zdecydować się na dermokosmetyki. Takie produkty znajdziemy w aptekach. Ich skład jest dokładnie przebadany. Znajdziemy w nich minimalną ilość konserwantów czy innych substancji, które mogą wywoływać podrażnienia…

O czym powinnyśmy pamiętać przed zabiegiem?

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej warto zrobić próbę na małym obszarze skóry. Gdy nie zauważymy u siebie niepokojących objawów, to możemy bez obaw przystąpić do zabiegu depilacji.

Powinnyśmy też dokładnie przestudiować zalecenia procenta, co do stosowania sprzętu. Intensywność światła należy dopasować do różnych części ciała.

Depilator powinnyśmy nagrzać i przykładać go do skóry. Po nadciśnieniu przycisku urządzenie uwolni wiązkę światła. Jak to zauważyć? To bardzo proste. Każda z nas zauważy błysk światła. Potem możemy przesunąć głowicę depilatora na kolejny fragment skóry.

Aby urządzenie dłużej nam służyło powinnyśmy je przechowywać w ciemnym i suchym miejscu.

Categories Zdrowie i uroda