TOP

Wybór łóżka dla dziecka

Bezpieczny sen dziecka jest priorytetem każdego rodzica. Sen sprawia, że dziecko regeneruje siły, a organizm ma szansę samodzielnie walczyć z wszelkimi infekcjami. Warto zadbać o to, aby łóżko i materac było odpowiednio dopasowane do potrzeb dziecka!

Pierwszym zagadnieniem jest wzrost i wiek dziecka. Łóżko powinno być o kilkanaście centymetrów dłuższe od wzrostu dziecka. Niezwykle ważne jest też, aby dziecko mogło swobodnie się w łóżku obracać. Warto kupić łóżko znacznie dłuższe, aby można było korzystać z niego przez znacznie dłuższy czas.

Lite drewno czy płyty meblowe?

Łóżka najczęściej tworzone są z płyt meblowych lub litego drewna. Materiały te różnią się ceną, trwałością, ciężarem. Lite drewno jest niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia, działanie wilgoci, zarysowania. Jest ono również cięższe od klasycznych płyt. Płyty drewniane są zdecydowanie tańsze, jednak wpływa to też na ich trwałość. Czasami mogą się one łamać pod zbyt dużym ciężarem! Konstrukcje wykonywane z płyt zazwyczaj posiadają wewnętrzne komory do przechowywania pościeli czy innych przedmiotów.
Łóżka drewniane znajdziemy w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Szczególnie te ostatnie przedstawiają ciekawą ofertę w korzystnych cenach. Łóżka drewniane to jedna z najlepszych opcji.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Categories Dom i Wnętrze