Dzbanek filtrujący wodę jest wysokiej klasy akcesorium, które bardzo dobrze spisuje się w każdym domu. Potrafi nie tylko zaoszczędzić pieniądze pozostawiając je w budżecie rodzinnym, ale również udostępnić możliwość użytkowania czystej i pachnącej wody! Dzbanek filtrujący wodę bardzo często stoi w kuchni – zaraz obok kranu, aby miał bezpośredni dostęp do wody. Po przelaniu jej do wnętrza dzbanka rozpoczyna się proces filtracji. Na czym on polega?
Dzbanek filtrujący wodę – mechanizm działania
Dzbanek filtrujący wodę sam w sobie jest tylko pojemnikiem z dziubkiem ułatwiającym wlewanie i nalewanie wody. Jednak z dodatkiem odpowiedniego filtra jest urządzeniem bardzo cenionym wykorzystywanym przez bardzo dużą ilość rodzin. Zadaniem filtra jest zamknięcie w swojej strukturze, a dokładnie w węglu aktywnym cząstek chloru, mikropyłu, zanieczyszczeń typu pestycydy i herbicydy, a nawet pochłonięcie metali ciężkich. Dzięki temu dzbanek filtrujący wodę potrafi dać szybki i prosty dostęp do pachnącej i świeżej wody. Na początku nadmiar wody przechowywany jest w pierwszej komorze, z której swobodnie spada do komory drugiej. Jednak między komorą pierwszą, a drugą znajduje się filtr, którego zadaniem jest wcześniej wspomniany proces oczyszczania wody.
Dzbanek filtrujący wodę może być dobrany indywidualnie pod daną osobę. Chodzi tutaj o materiał, z którego jest zbudowany, ale również jego wielkość. Najczęściej dzbanek filtrujący zbudowany jest ze szkła bądź z plastiku. Plastik jest tańszy i odporniejszy na zbicia jednak łatwo się rysuje. Szkło natomiast jest droższe, ale wiele osób ceni sobie picie wody z szklanych pojemników dlatego są w stanie za to dopłacić. Jeżeli chodzi o wielkość to tutaj jest dowolność z zależności od potrzeb. Średnio dzbanek filtrujący wodę ma od 1 do nawet 3 litrów pojemności.
Podsumowanie
Dzbanek filtrujący wodę jest akcesorium zarówno oczyszczającym wodę, ale również dodatkiem ekonomicznym i ekologicznym! Dzięki niemu wiele rodzin zaprzestało kupowania plastikowej, butelkowanej wody.