TOP

Zalety i wady powiększania piersi

Powiększanie piersi jest bardzo popularnym zabiegiem, na którego wykonanie w ostatnim czasie decyduje się bardzo wiele kobiet. Z pewnością dzięki niemu możemy od razu pozbyć się swoich kompleksów, ponieważ jego efekty są widoczne natychmiast po operacji. Jednak powinnyśmy także pamiętać, iż taki zabieg ma również swoje wady. Zatem jakie są wady oraz zalety powiększania piersi?

Zalety powiększania piersi

Przede wszystkim należy mieć świadomość, iż powiększanie biustu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które nie są do końca zadowolone z rozmiarów swoich naturalnych piersi. Często zdarza się, iż Panie mające najmniejszy rozmiar biustonosza nie czują się w pełni kobieco i mają z tego powodu ogromne kompleksy. Nie powinniśmy również zapominać o tym, że wiele kobiet z tego powodu popada nawet w depresje, a także nie potrafi znaleźć partnera ani stworzyć z nikim stałego związku. Zatem jeżeli ten problem również nas dotyczy, powinnyśmy udać się do odpowiedniej kliniki i zdecydować się na wykonanie tego typu zabiegu, ponieważ dzięki niemu od razu zyskamy chęć do życia.

Ponadto taki zabieg jest także polecany w szczególności kobietom, które mają różnego rodzaju problemy zdrowotne. Często zdarza się, iż przykładowo na skutek wady wrodzonej biust nie wykształcił się odpowiednio lub też w powodu choroby nowotworowej kobieta musiała poddać się mastektomii. W takich przypadkach wprowadzenie implantów piersi jest doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu każda pacjentka znów nabierze chęci do życia. Jednak jak każdy zabieg, również powiększanie biustu ma pewne wady.

Wady powiększania piersi

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jednak powiększanie biustu nie jest to do końca bezbolesnym zabiegiem. Powinniśmy pamiętać o tym, że choć jest on przeprowadzany w pełnej narkozie po operacji nasz biust jest obrzęknięty i obolały. Taka sytuacja może utrzymywać się nawet kilkanaście dni i ból możemy odczuwać nawet w przypadku wzięcia głębszego oddechu. Także bardzo istotne jest abyśmy pamiętały o tym, iż jeżeli już obrzęk zejdzie, nasze piersi mogą być nawet o rozmiar mniejsze w porównaniu z ich rozmiarem jaki był bezpośrednio po operacji.

Jeżeli nie jesteśmy zadowolone ze swojego biustu i wciąż uważamy, iż jest on zbyt mały powinnyśmy zdecydować się na powiększanie piersi. Tego typu zabieg zagwarantuje nam, iż nasze piersi będą nie tylko większe, ale także bardziej jędrne. Pomimo tego, iż wspomniana operacja posiada bardzo wiele zalet, ma także i wady, o których powinnyśmy pamiętać.

Więcej informacji o powiekszaniu piersi znajdziesz na stronie Art&Med – powiększanie piersi

Categories Zdrowie i uroda