TOP

Oryginalne ozdoby domu

Kiedy już mamy wszystkie podstawowe meble i elementy wyposażenia wnętrza w domu, przychodzi czas na najprzyjemniejsze – ozdoby. Zapewne kojarzą nam się z obrazami, grafikami czy innymi dziełami sztuki. Tymczasem, mogą to być znacznie bardziej oryginalne przedmioty czy sposoby na upiększenie domu czy mieszkania. Z jakich elementów możemy skorzystać, aby mieszkało się po prostu przyjemniej?

Oświetlenie – to nie musi być zwykła lampa

Lampy to dość podstawowy element wyposażenia wnętrza. W naszym klimacie po prostu jesteśmy zmuszeni wspomagać się sztucznym światłem. Czy jednak lampa musi być jedynie praktycznym elementem, źródłem światła?
Oczywiście, że nie. Na rynku znajdziemy dzisiaj wiele lamp, które w dużej mierze stanowią ciekawą ozdobę pomieszczenia. Mogą mieć dziwne kształty lub dawać światło o nietypowej barwie. Gdzie szukać inspiracji i nietypowych lamp? Najlepiej sięgnąć po komputer i internet i dobry portal, na którym jednym z głównych tematów jest oświetlenie – Barokko to przykład właśnie takiej strony. Wpiszmy zatem w wyszukiwarkę internetową „oświetlenie – Barokko” i przekonajmy się, jak wiele ciekawych inspiracji na nas czeka. Na pewno będziemy zaskoczeni niektórymi propozycjami.

Czy dywan musi być obciachowy?

Dywany często nie kojarzą się najlepiej. Można spotkać się z opinią, że nie pasują one do nowoczesnych wnętrz, a ich fanami są głównie osoby starsze. Jednak dywan nie zawsze musi być obciachowy. Może być piękny i stanowić wspaniałą ozdobę pokoju. Ponadto, zimą znacznie milej jest stąpać po ciepłym, grubym dywanie niż po zimnych panelach.

Farba tablicowa

Ciekawym pomysłem na wprowadzenie trochę życia do któregoś ze swoich pomieszczeń jest pokrycie części ściany farbą tablicową. Na takiej powierzchni możemy pisać kredą, a następnie ją zmazywać. Nawet jeśli komuś takie zadanie kojarzy się z przepisywaniem długich obliczeń na matematyce w szkole, teraz ma szansę odczarować kredę i tablicę, zaczynając się nimi bawić. Na takiej domowej tablicy możemy zapisywać na przykład przepisy czy listy zakupów. Mile widziane są również pozytywne wiadomości dla domowników. Jeżeli mamy natomiast zdolności artystyczne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby narysować coś ładnego na naszej tablicy.

Sposobów na to, aby w oryginalny sposób upiększyć swój dom jest zatem bardzo wiele. Pamiętajmy, że ozdabianie nie oznacza tylko przywieszania do ścian kolejnych obrazków. Można spojrzeć na ten temat szerzej i uzyskać niezwykle ciekawe efekty, mające też funkcje praktyczne.

Stylowe lampy do domu znajdziesz w kategorii Oświetlenie – Barokko

Categories Zdrowie i uroda