TOP

Licówki – czy to rozwiązanie dla każdego?

Piękne i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety czasami pomimo prawidłowej higieny i zachowania odpowiedniej troski o stan naszego uzębienia zęby nie wyglądają tak ładnie, jakbyśmy chcieli.

Kiedy warto założyć licówki?

Licówki to cieniutkie płatki porcelany, które przyklejane są na zęby, aby uzyskać ich ładny wygląd. Mają głównie funkcję estetyczną, ponieważ można nimi skorygować kształt zębów, zlikwidować diastemę między zębami czy też ujednolicić kolorystykę zębów. Niestety nie każdy może skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ licówki nie mogą być założone u osób, które mają silnie zniszczone zęby, nawykowo zgrzytają zębami lub mają inne dysfunkcje, które mogłyby uszkodzić licówki.

Czy proces zakładania licówek jest skomplikowany?

Stomatolog legionowo na pierwszej wizycie ocenia stan uzębienia, a także przeprowadza wywiad z pacjentem, aby ocenić, czy nie ma przeciwwskazań do założenia licówek. Jeżeli pacjent ma próchnicę i ubytki w zębach, wówczas przed założeniem licówek niezbędne będzie wyleczenie zauważonych problemów. W zależności od ilości ubytków leczenie może potrwać nawet kilka tygodni. Jeżeli jednak pacjent ma zdrowe zęby, wówczas założenie licówek może zamknąć się w czasie dwóch – trzech wizyt. Założenie licówek wymaga lekkiego szlifowania powierzchni zęba, aby licówka nie wystawała w łuku zębowym. Można także zdecydować się na licówki addytywne, które nie wymagają szlifowania zębów, jednak mogą wymagać polerowania ich powierzchni.

Jak pielęgnować zęby z licówkami?

Wiele osób zastanawia się, czy o zęby z licówkami trzeba dbać inaczej niż o swoje zwykłe. Tymczasem w obu przypadkach podstawą jest codzienna pielęgnacja zębów, które należy myć po każdym posiłku. Unikać należy pokarmów, które mogą powodować przebarwienia, dzięki czemu będziemy mogli dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem. Należy również zwrócić uwagę na to, by unikać zgrzytania zębami czy gryzienia bardzo twardych pokarmów, które mogą spowodować uszkodzenie się licówki.

Categories Zdrowie i uroda