TOP

Złomowanie samochodów – obowiązek każdego posiadacza samochodu

Wiele osób porusza się po polskich drogach starymi, zdezelowanymi samochodami, Stanowią one nie tylko zagrożenie dla naszego zdrowia, ale i niebezpieczeństwo dla innych kierowców.

Samochody w opłakanym stanie technicznym są dla swoich właścicieli prawdziwym utrapieniem. Warto wiedzieć, iż prawo nakłada na właścicieli starych samochodów obowiązek ich złomowania w miejscach do tego przeznaczonych.

Złomowanie samochodów – cenniki

Właściciel starych samochodów boją się złomować, gdyż jest to związane z uiszczeniem odpowiedniej opłaty. Kwoty te nie są duże jednak dla wielu kierowców cena ta przewyższa wartość samego samochodu. W przypadku większości firm zajmujących się złomowaniem samochodów cenniki są dość zbliżone. Aby zezłomować samochód konieczne jest dowiezienie go do odpowiedniego punktu złomowania oraz wypełnienie odpowiednich dokumentów.

Co po złomowaniu?

Właściciel złomowanego samochodu dostaje od pracowników firmy złomującej odpowiednie zaświadczenie, iż samochód został pozostawiony w miejscu do tego przeznaczonym. Dokument ten jest potwierdzeniem dla urzędu komunikacji, do wglądu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Oltomax – złomowanie samochodów Chorzów.

Categories Ciekawe