TOP

Zrezygnuj z plastiku – postaw na rozwiązania ekologiczne!

Plastik to prawdziwa zmora naszych czasów – uważany za materiał uniwersalny, jest wykorzystywany praktycznie w każdej dziedzinie życia. Niestety, plastik to olbrzymi problem dla środowiska naturalnego – rozkłada się setki lat, może przyczyniać się do powstawania pożarów na łąkach i w lasach. Czy możliwe jest ograniczenie jego wykorzystania? Zdecydowanie tak!

Reklamówki plastikowe w naszych domach

Najbardziej jaskrawym przykładem plastiku w naszych domach są reklamówki plastikowe – przynosimy je ze sklepów praktycznie każdego dnia. Niestety, takie reklamówki najczęściej lądują w koszach na śmieci lub też magazynujemy je, aby wykorzystać je później. Musimy pamiętać, że ten rodzaj plastiku wymaga trudniejszej obróbki, aby mógł być poddany recyklingowi. Zamiast nich warto pomyśleć o torebkach ekologicznych, wykonanych z płótna lub z papieru. Ten drugi rodzaj jest szczególnie ceniony w krajach zachodnich – torba papierowa jest klejona, można wykorzystać ją kilkukrotnie. Po przetarciu czy rozdarciu wystarczy wrzucić ją do pojemnika na makulaturę. Jednym z producentów toreb papierowych jest marka Induplo. Szczegółową ofertę znajdziemy na stronie induplo.pl.

Jak jeszcze zadbać o środowisko?

Kwestia śmieci to palący problem dla środowiska. Aby zmniejszyć zanieczyszczenie pamiętajmy o tym, aby segregować odpadki. Makulatura, plastik, metal, szkło – pojemniki na te materiały znajdziemy bez trudu pod naszymi blokami mieszkalnymi. Odpady organiczne w przypadku domów jednorodzinnych trafiają najczęściej na kompostowniki.

Categories Ciekawe