TOP

Abdominoplastyka – wskazania, przeciwwskazania i efekty pooperacyjne

Obecnie chirurgia plastyczna znajduje sposób na poprawę estetyki praktycznie każdej części ciała. Z jej dobrodziejstw korzystają ludzie, którzy posiadają pewne defekty ciała, jak i Ci, którzy pragną dążyć do doskonałości. Ponadto, chirurgia plastyczna jest zbawienna dla ofiar wypadków czy pożarów, wskutek których doznały poważnych uszkodzeń ciała. Jeśli chodzi o zabiegi estetyczne w chirurgii plastycznej, jedną z najpopularniejszych tego typu operacji jest abdominoplastyka.

Usuwanie fałdów skórnych

Abdominoplastyka to zabieg, który polega na napisaniu mięśni brzucha, wskutek czego dochodzi do naciągnięcia skóry na brzuchu, a tym samym znikają obwisłe fałdy skóry. Jest to dosyć poważny zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, to znaczy pod narkozą.

Wskazania do abdominoplastyki

Ponieważ abdominoplastyka jest operacją estetyczną, to znaczy jej funkcją jest jedynie poprawa wyglądu ciała, a nie poprawa stanu zdrowia, nie ma szczególnych zaleceń co do tego, kto powinien poddawać się temu zabiegowi, Najczęściej jednak decydują się na niego kobiety, które urodziły dziecko, lub częściej kilkoro dzieci. Wskutek ciąży skóra bardzo się rozciąga z powodu dużego brzucha. gdy brzuch wraca do normalnych rozmiarów po urodzeniu dziecka, skóra nie jest w stanie w tak szybkim tempie wrócić do dawnej sprężystości, przez co powstają nieestetyczne fałdy. Bywa tak, że po pewnym czasie same znikają, jednak w wielu przypadkach bez interwencji chirurgii plastycznej nie jest to możliwe.

Przeciwwskazania do abdominoplastyki

O ile w przypadku chirurgii plastycznej rzadko istnieją szczególne wskazania do operacji, o tyle istnieje bardzo wiele znaczących, a jeszcze więcej niewielkich, przeciwwskazań. Warto pamiętać, że operacja zawsze do pewnego stopnia jest ryzykowana. Oczywiście są poważniejsze i mniej poważne zabiegi, jednak zawsze może dojść do pewnych komplikacji.

Jeśli chodzi o abdominoplastykę, zdecydowanie nie powinni się na nią decydować osoby, które mają problemy z krzepliwością krwi. Istnieje u nich bowiem zwiększone ryzyko wykrwawienia podczas operacji lub po jej zakończeniu. Jeśli natomiast krzepliwość jest zbyt duża, mogą powstać zakrzepy w żyłach, które powodują problemy z krążeniem krwi, co w skrajnych przypadkach prowadzi do zatrzymania akcji serca.

Sprawdź na stronie Chirurgia plastyczna – prywatna klinika | Art&Med

Chirurgia plastyczna daje ludziom nadzieję na pozbycie się oszpeceń oraz poprawę własnego wyglądu. Nie można jednak nigdy zapominać, że ingerencja wewnątrz naszego organizmu zawsze jest niebezpieczna. Jeśli nie jest to więc konieczne, lepiej nie podejmować decyzji o poważnej operacji plastycznej zbyt pochopnie. Bardzo często upragniony efekt można osiągnąć w inny sposób, bez interwencji chirurgicznej. Jeśli natomiast zdecydujemy się na operację, koniecznie należy zwrócić się do chirurga plastycznego, który cieszy się zaufaniem pacjentów.

Oszczędność oraz zbyt szybki wybór kliniki chirurgii plastycznej może prowadzić do tego, że efekt operacji nie będzie zadowalający, lub też zlikwidujemy defekty cielesne, ale zniszczymy sobie zdrowie.

Categories Zdrowie i uroda