TOP

Wyrwij dziecko z monotonii!

Współczesny styl życia w dużej mierze opiera się na bierności fizycznej, ale też po części na bierności intelektualnej. Wystarczy tylko sobie na to pozwolić, a lądujemy przed telewizorem lub komputerem na całe dni, na całe życie wręcz. Podobnie dzieje się z naszymi dziećmi, które przejmują te koszmarne nawyki. Najwyższa pora, to zmienić. Od czego zacząć? Od zmiany nas samych. Żeby potem móc wyrwać dziecko z monotonii tkwienia w sieci z paczką czipsów w ręku.

Zacznij sam żyć aktywnie!

Jeśli wymagamy czegoś od naszych dzieci, to wymagajmy też tego samego od nas samych. Dajmy dzieciakom dobry przykład. Inspirujący do podejmowania nowych aktywności. Do ruszenia się z domu. Chociażby do ogrodu, w którym zawsze warto ustawić trampolinę (to rewelacyjny spalacz kalorii!).

Potem wyruszcie na wycieczkę. Niekoniecznie taką dalszą. Wycieczki do pobliskiego lasu czy nad rzekę, w niedzielne popołudnie, też mogą być ekscytujące. Najważniejszy bowiem jest sam czas spędzony  razem. Akcja integracja – to jest to, co faktycznie się liczy, co ma ogromny sens. Wyrwanie się z monotonii wcale nie musi oznaczać wyprawy na koniec świata, ale zwykły piknik w stadninie koni czy nad leśnym strumieniem.

Urodziny w parku linowym – zawsze w ruchu

Warto wykorzystać każdą chwilę do tego, żeby się rozruszać. Także urodziny dziecka to świetna okazja do tego, żeby świętować na świeżym powietrzu, w ruchu i w działaniu. Warto zdecydować się na przykład na urodziny w parku linowym. Będzie to wydarzenie inne niż wszystkie. Z całą pewnością sprzyjające zdrowemu trybowi życia. Takie urodziny to lepszy pomysł niż kinder party w sali zabaw. Jeśli nie wiemy, gdzie takie przyjęcie pod chmurką zorganizować, to zerknijmy tutaj: parklinowyjachranka.pl.

Porusz też wyobraźnię!

Ożywienie fizyczne sprzyja też poruszeniu intelektu i wyobraźni. To bezcenne w przypadku wychowywania dzieci. To najlepsze, co możemy im dać. Aktywny styl bycia, który przełoży się na ich całe życie w dorosłości.

Categories Ciekawe