TOP

Czym różni się szkoła od szkółki?

Rodzice bardzo często zastanawiają się, w jaki sposób zorganizować dzieciom czas wolny, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dzięki temu przyczynią się z jednej strony do poznania zainteresowań pociech, z drugiej natomiast będą mogli obserwować, jak dziecko rozwija swój talent i nabiera pewności siebie.

Szkółka to nie szkoła

W ramach eventów dla dzieci można zorganizować nawet maluchom nie tylko świetną zabawę, ale także naukę podstaw różnorodnych umiejętności, związanych na przykład z pływaniem, jazdą na nartach, żeglowaniem czy kolarstwem. Niezależnie od tego, czy będzie to szkółka żeglarska czy narciarska dzieci nauczą się samodyscypliny, będą rozwijały swoje zainteresowania, poznają zasady pracy w grupach.

Szkółki – poprzez wspólne dążenia i cieszenie się osiągnięciami – uczą pracy zespołowej, poczucia odpowiedzialności za współuczestników rejsu na przykład. Dzieci zaczynają rozumieć, że nie zawsze można wygrać, a co więcej, uczą się godnego znoszenia porażek. Skupione na określonych obszarach działania szkółki kształtują osobność, posiadają niekwestionowany wpływ na hartowanie dusz i umysłów dzieci.

Eventy dla dzieci a integracja

Zajęcia pozalekcyjne nie zawsze są indywidualne. Najczęściej odbywają się w grupach liczących od kilku do kilkunastu osób. I chociaż do każdego dziecka należy podchodzić indywidualnie, to jednak wiele dyscyplin – na przykład sportowych – wymaga nie tylko pracy w grupie, ale także zaangażowania wszystkich uczestników, dzięki któremu sukces przypadnie całej drużynie.

Nie ulega wątpliwości, że dzieci mają różne podejście do zobowiązań i odmienne tempo pracy. To właśnie dzięki uczestnictwu w zajęciach pozalekcyjnych wyrównują się szanse wszystkich pociech na zdobywanie medali, rekordowych osiągnięć, a nawet pokonywanie własnych słabości i lęków. W takich chwilach czują się jednością i wiedzą, że zespołowa praca przynosi najlepsze efekty.

Co można osiągnąć dzięki eventom dla dzieci?

Eventy dla dzieci są nie do przecenienia. Dobrze zorganizowane i prowadzone zajęcia pozalekcyjne mogą sprawić, że dziecko, któremu do tej pory wydawało się, ze nie potrafi opanować pewnych umiejętności, nagle dostrzega, że to wcale nie jest takie trudne.

I chociaż chodzenie do szkoły jest traktowane jako swoisty przymus, to udział w zajęciach szkółki na przykład czy w warsztatach należy do przyjemności. Eventy dla dzieci nie tylko zachęcają pociechy do udziału w zajęciach pozalekcyjnych, ale także do wychodzenia z inicjatywą, co w efekcie przekłada się na osiąganie sukcesów.

Artykuł powstał we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Categories Biznes