TOP

Toczek do jazdy konnej – jak wybrać kask jeździecki?

Jazda konna uznawana jest za jeden z ciekawszych sportów i sposobów na aktywność ruchową. Jeździectwo poprawia koordynację ruchową, pozytywnie wpływa na sylwetkę, pozwala na utrzymanie wagi w ryzach. Decydując się na lekcje jeździectwa, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Toczek do jazdy konnej to podstawa! Gdzie go kupić i jaki model wybrać?

Toczek do jazdy konnej dopasowany do potrzeb

Toczek do jazdy konnej to nic innego jak nowoczesny kask jeździecki. Współcześnie kaski oferowane są w opcji dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci, mogą różnić się profilowaniem, kolorem, tworzywami. Toczek do jazdy konnej ma za zadanie chronić głowę jeźdźca podczas upadku z siodła. Toczki tworzone są z materiałów syntetycznych, których struktura skutecznie chroni przed uderzeniem czy otarciem. Tworzywa te nie ścierają się, nie są podatne na niewielkie zarysowania, nie płowieją. Nowoczesne toczki projektowane są w taki sposób, aby w skorupie kasku znajdowały się niewielkie otwory, pozwalające na swobodną cyrkulację powietrza. W ten sposób głowa jest cały czas wentylowana – to szczególnie ważne w czasie upałów. Atutem kasków jeździeckich są też niewielkie daszki, których zadaniem jest ochrona oczu przed nadmiernym słońcem. Każdy toczek do jazdy konnej uzupełniony jest też o paski do zapinania kasku pod szyją – paski są regulowane. Warto pamiętać, że jedynie zapięty kask stanowi realną ochronę dla jeźdźca.

Toczek do jazdy konnej – jak wybrać odpowiedni model?

Decydując się na zakup toczka jeździeckiego, warto przymierzyć przynajmniej kilka modeli różnych producentów. Szybko zorientujemy się, że kaski mogą być profilowane inaczej, co przekłada się na poczucie komfortu podczas ich noszenia. Jeśli kask uwiera lub źle leży – wybierzmy inny model. Warto pamiętać, że kasku używać będziemy przez kilka godzin tygodniowo – warto więc wybrać produkt dopasowany do potrzeb.

Categories Ciekawe
aulonfox.com iq.org bardirovka.com