TOP

Planowanie wakacji – podróż w tropiki!

Zima to idealna pora na zaplanowanie swojego urlopu – Polacy coraz częściej korzystają z ofert biur podróży, nie chcąc jednocześnie martwić się o szukanie noclegów, transportu oraz organizowaniem wyżywienia na miejscu. Biura podróży oferują wczasy zorganizowane w pełni: zapewniają zakwaterowanie w pięknych hotelach, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, ubezpieczenie, opiekę rezydenta czy przewodnika. Turysta pod taką opieką z pewnością odpocznie!

Jaki kierunek wybrać?

Pierwszym krokiem do zaplanowania idealnego wyjazdu jest wybranie konkretnego kierunku. W biurach podróży znajdziemy oferty związane z krajami europejskimi, wyspami, ale też kierunkami egzotycznymi: wyspami na Morzu Karaibskim, wyjazdami do Azji czy na Czarny Ląd. Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszą się takie destynacje jak Dominikana, Mauritius, Kuba czy Seszele. Te rajskie wyspy oferują nie tylko wspaniałą pogodę i wysokie temperatury, ale i liczne atrakcje towarzyszące. Rajskie wyspy są cenione także przez zapierające dech w piersiach widoki: białe plaże, lazurową wodę oraz wspaniałą florę i faunę.

Wakacje w tropikach spędzić możemy nad brzegiem morza, Oceanu lub też nad brzegiem basenu. Dla wielu ta ostatnia opcja jest najbardziej kusząca. Dla osób aktywnych biura podróży przygotowały liczne atrakcje sportowe. Wśród nich przede wszystkim sporty wodne! Podczas wakacji można pływać, żeglować, nurkować (z instruktorem lub samodzielnie).

Jak przygotować się do podróży?

Jeśli nie jesteśmy pewni rzeczy, które z pewnością powinny znaleźć się w naszym wakacyjnym bagażu z pewnością warto zapytać o radę pracowników biura podróży. W bagażu nie powinno zabraknąć niezbędnych leków, ubrań na ciepłe i chłodniejsze dni, butów na zmianę. Osoby o wrażliwej skórze powinny posiadać zapas kremów do opalania o wysokich filtrach.

Więcej informacji na tropicalsun.pl

Categories Ciekawe