TOP

Szafa w pokoju dziecka

Przechowywanie ubrań w pokojach dziecięcych dla wielu rodziców to wyzwanie – już od pierwszych chwil życia dziecka rodzice dbają o to, aby jego szafa zapewniała wiele ubranek. W takiej sytuacji konieczne jest takie dobranie mebli, aby były one funkcjonalne i pojemne. Problem jest większy kiedy rodzice pragną wykorzystać te same meble przez kilka kolejnych lat. Co wybierać?

Szafa czy komoda?

Najczęściej kupowanym meblem są szafy 1-drzwiowe. Są one na tyle pojemne, aby pomieścić ubrania, przybory kosmetyczne. Wielu producentów pozostawia również wolne miejsce na samym dnie szafy – możemy je zapełnić plastikowymi pudełkami z wiekiem. W takich pudłach przechowuje się najczęściej zabawki, klocki. Wielu producentów oferuje także możliwość samodzielnego rozplanowania wnętrza szafy. Dzięki temu klient sam decyduje o tym, ile szafek znajduje się wewnątrz, gdzie umiejscowione są szuflady i inne. Szafy mogą posiadać dodatkowe lustra.

W przypadku pokojów niemowląt warto być pomysłowym – rodzice podczas przewijania dzieci powinni mieć wszystko pod ręką. Najczęściej stawia się więc obok siebie przewijaki, łóżka oraz komody – w tych ostatnich znajdują się najczęściej kosmetyki, pieluchy dziecka,

Categories Dom i Wnętrze