TOP

Gdzie kupić tanie ubezpieczenie OC?

Na wielu forach w internecie, a także podczas rozmów ze znajomymi jednym z głównych tematów jest jak kupić tanie ubezpieczenie OC. Polisa jest bowiem obowiązkowa co bynajmniej nie oznacza, że można za nią przepłacać. Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie.

Od czego zależy cena za ubezpieczenie?

Koszty polisy są zależne od kilku czynników. Jednym z ważniejszych jest oczywiści model samochodu, który posiadamy, a także jego rocznik i pojemność silnika. To kwestia kluczowa. Im nowsze i mocniejsze auto, tym większa cena za OC. koszty polisy są także zależne od miejsca zamieszkania. Nie jest tajemnicą, że najdrożej muszą płacić mieszkańcy centralnej Polski. Wynika to m.in. z faktu, że tam znacznie częściej dochodzi do niebezpiecznych wypadków. Stosunkowo mało płacą mieszkańcy Mazur. Nie bez znaczenie jest także wiek kierowcy. Osoby do 25. roku życia z reguły nie mogą liczyć na znaczące zniżki. To powoduje, że szukają ubezpieczyciela, który nie będzie brał pod uwagę ich wieku bądź też będzie miała atrakcyjne promocje, które spowodują, że cena za polisę będzie konkurencyjna. Teoretycznie rzecz biorąc najmniej za polisę zapłaci ktoś po 25. roku życia, który może pochwalić się bezwypadkową jazdą, a do tego dysponuje niedrogim w eksploatacji samochodem o słabym silniku. W praktyce są sztuczki na tanie ubezpieczenie OC. Wystarczy dopisać do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela, który jest uprawniony do korzystania ze zniżek. Można tez wymienić auto na mniejsze i tańsze w eksploatacji. Są to jednak półśrodki, które nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Na co zatem zwrócić uwagę, by nie przepłacać, a równocześnie nie obniżać komfortu jazdy.

Porównuj oferty

Jednym z pomysłów na oszczędności jest porównywanie ofert. W tym celu warto korzystać z usług multiagencji, które współpracują z różnymi ubezpieczycielami. Po zestawieniu warunków różnych ofert okazuje się, że ceny są bardzo zróżnicowane. Jeśli ktoś nie porówna ofert, może dopłacić nawet kilkaset złotych (oczywiście dużo zależy od miasta, w którym mieszka). Korzystanie z usług multiagentów jest coraz popularniejsze. To doskonały sposób na tanie ubezpieczenie OC. W jednym miejscu konsultant porównuje kilka różnych opcji i wybiera taką, która wydaje się najkorzystniejszą w danym momencie. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko maksymalne skrócenie formalności, ale również możliwość uzyskania odpowiedzi na szczegółowe pytania. Doświadczony agent będzie nam w stanie wyjaśnić wszystkie wątpliwości i podpowie na co warto zwrócić uwagę.

Categories Motoryzacja