TOP

Jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy?

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna do tego, aby móc uratować życie w niespodziewanej sytuacji. W Polsce lekcje pierwszej pomocy odbywają się w szkołach średnich, w ramach zajęć obowiązkowych, dodatkowo nauki przeprowadzane są również podczas trwania kursów prawa jazdy. Zazwyczaj kurs udzielania pierwszej pomocy prowadzony jest przez doświadczonych ratowników medycznych – potrafią oni najlepiej wyjaśnić i uzasadnić konkretne działania i poprzeć je przykładami z życia. Co warto wiedzieć o pierwszej pomocy?

Kursy pierwszej pomocy obejmują zagadnienia związane z przywracaniem tętna, oddechu, ale także działania obejmujące skuteczne tamowanie krwotoków, zabezpieczanie ran, unieruchamianie złamanych kości. Pierwsza pomoc obejmuje także zabezpieczenie poszkodowanych przed dodatkowymi czynnikami szkodliwymi. Osoba poszkodowana musi być odizolowana w bezpiecznym miejscu. Podczas kursu omawiane są również rodzaje uszkodzeń ciała oraz wyposażenie apteczki, która powinna znaleźć się w każdym samochodzie.
Jakie przedmioty powinny znaleźć się w apteczce samochodem? Przede wszystkim bandaże oraz gazy jałowe – będą one niezbędne do wykonania prostych opatrunków. Niezbędne okażą się również plastry, spirytus salicylowy do odkażania ran, chusteczki nawilżające do ich oczyszczania. W apteczce mogą być również tabletki hamujące gorączkę, biegunkę, mdłości związane z chorobą lokomocyjną.

Ważne jest, aby pierwszą pomoc udzielać w sposób profesjonalny. Jeśli obawiamy się, że nie posiadamy odpowiednich kwalifikacji warto zapytać innych świadków wydarzenia czy podejmą się zrobienia opatrunku. Musimy jednak pamiętać, że mamy obowiązek udzielić pierwszej pomocy, nawet wtedy, kiedy nie jesteśmy pewni swoich umiejętności.
Elementy wyposażenia apteczki znajdziemy w sklepach motoryzacyjnych. Zapraszamy do jednego z topowych sklepów motoryzacyjnych w Polsce – sklep motoryzacyjny Eport2000.

Categories Motoryzacja
záhradný gril na drevo stojan na slnečník https://xann.pl/sitemap