TOP

Renowacja felg

Jeżeli felgi w samochodzie wyglądają już na nieco zużyte, ale nie posiadają głębokich rys czy wgnieceń, nie warto ich wymieniać na nowe. Z powodzeniem poradzimy sobie z ich renowacją, za pomocą lakieru do felg.

Kiedy używamy lakieru

Renowacja felg to stosunkowo proste zadanie. Ich zużycie podczas standardowej eksploatacji, to nic niezwykłego. Chodzi więc po prostu o odświeżenie powłoki lakierniczej, usunięcie rysek i drobnych uszkodzeń.

Żeby dokonać renowacji, kupujemy odpowiedni lakier do felg. Wybór właściwego nie powinien być problemem, ponieważ kolor dobieramy według własnego uznania. Oprócz lakieru kolorowego, będziemy potrzebowali również bezbarwnej bazy.

Lakierowanie czterech kół

Najlepszy sposób na uzyskanie czterech identycznych kolorystycznie felg, to jednoczesne malowanie wszystkich w tym samym czasie. Uniknie się wówczas problemów z odcieniem uzyskanego koloru.

Jednak żeby to zrobić trzeba zdjąć wszystkie cztery koła, co w praktyce oznacza że musimy mieć zapasowy komplet kół do założenia, lub podnośnik, na którym auto zaczeka aż felgi wyschną. koła można oczywiście pożyczyć, chodzi wszak jedynie o czas malowania i schnięcia lakieru do felg.

Przygotowanie kół

Zanim położymy warstwę lakieru, musimy odpowiednio przygotować koła. Rozpoczynamy od usunięcia wszystkich dodatkowych elementów, takich jak kołpaki czy ciężarki wyważające koło.

Następnie przychodzi kolej na mycie felg. Najlepiej sprawdza się w tej sytuacji myjka ciśnieniowa, ponieważ pozwala na dotarcie do zakamarków, do których trudno się dostać.

Oczywiście możliwe jest również normalne mycie, za pomocą szmatek, wody i środka czyszczącego. W obu przypadkach trzeba pamiętać o tym, by osuszyć felgi przed dalszą pracą.

Szlifowanie i wypełnianie

Wszelkie drobne ryski jesteśmy w stanie usunąć za pomocą szlifowania papierem ściernym. Oczywiście trzeba to robić bardzo delikatnie, może to więc być czasochłonna praca. Jednak zanim położymy lakier do felg, trzeba ją wykonać.

Ewentualne głębsze zarysowania również nie powinny stanowić problemu. Wystarczy użyć gładzi szpachlowej. Oczywiście wcześniej trzeba odtłuścić dane miejsce, położyć gładź z lekkim naddatkiem, który później się zeszlifuje.

Zabezpieczenie i lakierowanie

Teraz pozostaje już jedynie zabezpieczenie opon i wszystkich elementów, które nie mają być pomalowane. Można to zrobić taśma klejącą, pamiętając jednak, by wybrać taką, która trzyma się na gumowej powierzchni.

Lakierowanie zaczynamy od bezbarwnego podkładu. Następnie czekamy aż wyschnie i dopiero wówczas stosujemy lakier do felg w kolorze, który wybraliśmy.

Categories Motoryzacja
https://orally.info/wartosciowy-wyjazd-na-oboz-dla-dziecka/ https://hamam-project.org/co-warto-wiedziec-o-serwisie-szlabanow-parkingowych/ http://sigrs-gisor.org/czego-wymaga-norma-iso-45001/