TOP

Zimowe szaleństwo w Tatrach!

Tatry to prawdziwe bogactwo narodowe – polska strona Tatr oferuje nie tylko wiele możliwości do uprawiania trekkingu, ale przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki.

Pobyt w Tatrach to także szansa na podreperowania zdrowia. Dawniej to właśnie w okolicach Zakopanego oraz Bukowiny Tatrzańskiej umieszczano liczne uzdrowiska, w których kuracjusze korzystali ze zbawiennego klimatu górskiego. Obecnie miasta te są jednymi z najchętniej odwiedzanych w całej Polsce. Wynika to nie tylko z rozbudowanej bazy turystycznej, ale i wielu możliwości aktywnego spędzania czasu.

Tatry najczęściej odwiedzane są zimą – liczne stoki narciarskie o zróżnicowanej trudności przyciągają miłośników narciarstwa. Warto wspomnieć, iż stoki są poza obrębem Tatrzańskiego Parku Narodowego – w nim obowiązuje ścisły zakaz uprawiania narciarstwa. To, co jednak ukryte w lasach z pewnością można zobaczyć podczas pieszych wędrówek. Wędrując szlakami konieczne jest jednak zachowanie ciszy oraz poszanowania dla tatrzańskiej przyrody. poruszać się wolno jedynie ściśle wyznaczonymi szlakami, a sama wyprawa powinna być dopasowana do naszych umiejętności sportowych.

Przekonaj się, co mogą zaoferować Ci polskie góry – Pensjonat bukowina Tatrzańska!

Categories Turystyka