TOP

Jak dobrać baterię do kuchni?

Kuchnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu, bo to w niej przygotowujemy posiłki dla całej rodziny. Pokój ten musi więc być bardzo praktyczny, aby ułatwił nam moment gotowania. W kuchni niezbędnie powinien pojawić się zlew, a przy nim baterie łazienkowe. Sprawdzają się one bowiem nie tylko w łazienkach, ale w każdym pomieszczeniu, w którym umieszczony został zlew bądź umywalka. Jak więc dobrać takie baterie łazienkowe do kuchni?

Jakie funkcje powinna spełniać bateria kuchenna?

Wbrew pozorom takie baterie muszą spełniać znacznie więcej funkcji w kuchni, aniżeli w łazience. Dzięki nim trzeba m.in. umyć naczynia, opłukać warzywa, owoce, mięso, a także często wlać wodę do różnych pojemników – czajnika, konewki lub wysokiego garnka. Bateria dopasowana do kuchni musi więc dobrze sprawdzać się w takich sytuacjach, dlatego powinna być przede wszystkim funkcjonalna i na tą cechę należy zwrócić szczególną uwagę.

Bateria dopasowana do kuchni

Ostatnio na topie są baterie posiadające zawieszoną wylewką z możliwością jej wyciągnięcia. Nie sprawdzą się one jednak dobrze we wszystkich przypadkach. Ruchome wylewki można bowiem stosować wyłącznie w dużych zlewach o obudowie wykonanej z metalu lub kamienia. W przeciwnym wypadku, gdybyśmy umieścili taki model w niewielkim zlewie, woda zaczęłaby się rozpryskiwać po całej kuchni, a stąd już szybko do bałaganu. Przez to trzeba by było nieustannie przecierać blaty, które byłyby nastawione na ciągły kontakt z wodą, przez co mogłyby się zniszczyć. Dlatego właśnie zarówno baterie w łazience, jak i te kuchenne zawsze dopasowujemy do rozmiarów i rodzaju swojej umywalki. Jeśli jest ona spora, możemy wybrać model o wyciąganej wylewce, dzięki któremu bez problemu nalejemy wodę do ustawionego obok czajnika bądź garnka.

Kąt obrotu wylewki

Wszystkie baterie łazienkowe mogą mieć zupełnie inne wylewki i różnią się one od siebie m.in. kątem obrotu, który ma spore znaczenie. W przypadku posiadania dużego zlewu bądź umywalki dwukomorowej należy wybrać kran z dość sporym kątem obrotu. Może on wynosić nawet 180 stopni, bo taki będzie najbardziej praktyczny. Bez problemu będzie można ustawić wtedy strumień wody w pożądanym miejscu, aby dotarł on do każdej komory. Jeśli chodzi o umywalki jednokomorowe, tutaj sprawdzi się dobrze praktycznie każdy rodzaj baterii. Kran nie musi mieć więc dużego kąta obrotu i spokojnie może on wynosić mniej niż 180 stopni.

Baterie łatwe do czyszczenia

To właśnie w kuchniach najczęściej korzystamy z umywalek oraz baterii, dlatego muszą być one łatwe do oczyszczania. Kran nieustannie ma kontakt z wilgocią, przez co metalowe części mogą pokrywać się rdzą lub warstwą brudu. Wszystkie detale baterii muszą więc mieć obłe, gładkie kształty i nie powinny zawierać ostrych krawędzi, które ciężko jest wyczyścić. Ostatnio w sklepach pojawiły się również baterie wykonane z silikonu, o które można zadbać w znacznie prostszy sposób. Wystarczy tylko regularnie przecierać je szmatką i osuszać po np. umyciu naczyń.baterie łazienkowebaterie łazienkoweJak dobrać baterię do kuchni?, baterie łazienkowe, aranżacja, aranżacja wnętrzJak dobrać baterię do kuchni?, baterie łazienkowe, aranżacja, aranżacja wnętrz

Categories Dom i Wnętrze