TOP

Kuchnie nowoczesne otwarte na salon

Częstym rozwiązaniem stosowanym w dzisiejszych domach są kuchnie nowoczesne otwarte na salon. Jest to bardzo ciekawa propozycja, która znajduje zastosowanie nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w mieszkaniach.

Otwarte kuchnie nowoczesne – zalety

Kuchnie nowoczesne otwarte na pokój dzienny są funkcjonalne i mają wiele zalet. W szczególności, jeżeli takie rozwiązanie zastosujemy w kawalerkach, gdzie przestrzeń jest mocno ograniczona. Pozbywając się ściany pomiędzy kuchnią a salonem sprawiamy, że cała przestrzeń jest bardziej doświetlona i jaśniejsza. Aby oddzielić kuchnię od pokoju dziennego wystarczy wstawić tylko wysoki barek z hokerami lub postawić mały stół do jedzenia, stanowiący umowną granicę pomiędzy tymi pomieszczeniami. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można więcej czasu spędzać ze swoimi domownikami.

Kuchnie nowoczesne – spójna przestrzeń

Kuchnie nowoczesne połączone z salonem muszą stanowić spójną przestrzeń. Nie oznacza to faktu, że mamy decydować się na takie same meble. Wystarczy wybrać meble, które są do siebie podobne kolorystycznie lub mają jeden motyw wspólny, jak np. wzór geometryczny. Dzięki takim rozwiązaniom cała przestrzeń będzie spójna i przytulniejsza, a pomiędzy nimi zapanuje ład i harmonia. W przypadku połączenia kuchni z salonem warto zdecydować się na gładkie fronty meblowe, bowiem jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które nie wymusza na domownikach żadnych eksperymentów aranżacyjnych. Kuchnia na widoku wymaga zastosowania estetycznych rozwiązań. 

 

Categories Dom i Wnętrze