TOP

Nastrojowa i stylowa sypialnia

Sypialnia to wyjątkowe miejsce – to właśnie w niej relaksujemy się po całym dniu, odpoczywamy, regenerujemy siły i witamy nowy dzień. Wydawać by się mogło, że urządzenie pięknej sypialni rodem z rozkładówki magazynu wnętrzarskiego wymaga nieograniczonych nakładów finansowych. Czy na pewno nie można zaaranżować atrakcyjnego i funkcjonalnego pomieszczenia, bez nadwyrężania domowego budżetu? Sprawdź, jak tanio urządzić sypialnię!

Krok pierwszy – nastrój

Zapomnij o krzykliwych czerwieniach i zieleniach. Domeną sypialni są stonowane barwy sprzyjające wyciszeniu i odpoczynkowi. Kolorami lansowanymi przed designerów są w ostatnim czasie odcienie szarości, grafity oraz brązy. Do stworzenia efektownego wnętrza nie trzeba wiele – wystarczy w niebanalny sposób wyeksponować jedną ścianę. Jeśli Twoje ściany nie są wykonane z cienkiej płyty kartonowo – gipsowej, zamontuj na jednej z nich betonowe płyty. Taki dodatek wprowadzi do przestrzeni nieco modnego, industrialnego rysu.

Krok drugi – wygodne łóżko

Tym, co w sypialni jest najistotniejsze, jest łóżko. Na jakość łóżka wpływa przede wszystkim solidny stelaż, który zapewnia odpowiednią podporę, oraz materac. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, między innymi lateksowe, piankowe, kieszeniowe i sprężynowe. Każdy z nich charakteryzuje się inną reakcją na nacisk i zróżnicowanym stopniem twardości. Wybór materaca jest uzależniony od osobistych preferencji oraz od ilości osób korzystających z łóżka (w przypadku materacy dwuosobowych ważne jest, żeby wybierać modele kieszeniowe, które punktowo reagują na nacisk).  Oprócz łóżka, w sypialni powinna znaleźć się porządna szafa, w której pomieścisz ubrania, dodatki, ręczniki i inne przedmioty. Meble Gama to tanie i solidne wyposażenie do sypialni, która będzie zachwycała estetyką i praktycznym funkcjonalizmem.

Categories Dom i Wnętrze