TOP

Komfortowy salon i czytelnia w jednym

Salon czy pokój dzienny powinien być przestrzenią, gdzie przede wszystkim możemy się zrelaksować. Warto umieścić w nim przedmioty, które wpłyną na nasze dobre samopoczucie: zbiory książek, płyty kompaktowe, winyle. Warto też urządzić w nim miejsce idealne do siedzenia i odpoczynku -w tym przypadku najlepiej sprawdzi się duży fotel, w którym można czytać, oglądać filmy, słuchać muzyki, a nawet zasnąć!

Najmodniejszym rozwiązaniem jest dobranie fotela na zasadzie kontrastu do innych, znajdujących się w salonie mebli wypoczynkowych. Takie rozwiązanie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach i sprawi, że każdy gość będzie zachwycony wystrojem wnętrza.

Modny i elegancki fotel

Jednym z najciekawszych trendów ostatnich miesięcy są fotele wzorowane na solidnych i dużych fotelach z przełomu XIX i XX wieku. Tego rodzaju fotele pokojowe doskonale sprawdzają się w salonach, niewielkich domowych biblioteczkach. Pozwalają na stworzenie przyjemnego, domowego klimatu. Warto zastanowić się nad wyborem fotela tapicerowanego gładką, grubą tkaniną – najlepiej z dodatkiem bawełny. Gruba tapicerka jest odporna na ścieranie, zabrudzenia, zbieranie wilgoci. Dodatkowo fotel można urozmaicić kolorowym kocem, w który owiniemy się podczas czytania czy oglądania telewizji. Koc powinien być inspirowany azteckimi lub skandynawskimi wzorami.

Categories Dom i Wnętrze