TOP

Jak kupić meble designerskie i tego nie żałować?

Stoły, krzesła, fotele oraz inne meble designerskie są wybierane coraz częściej. Ich niebanalny wygląd zachwyca, a obietnica wysokiej jakości sprawia, że nawet nieco wyższa cena pojedynczego egzemplarza nie jest barierą, której nie da się pokonać. Czy jednak każdy zakup jest tak samo udany? Jeśli przestrzegamy kilku prostych zasad, nie powinniśmy obawiać się, że może być inaczej.

 

Po pierwsze – nie przesadzaj z ilością

Zasada mówiąca o tym, że meble designerskie niezbyt lubią się ze sobą, jest nam prezentowana już od dawna. Nie warto jej kwestionować. Jeśli w salonie umieścimy zarówno designerski stół, jak i lampę, krzesło oraz ławę, może się okazać, że efekt nawet w części nie przypomina tego, czego oczekiwaliśmy. Zamiast ciekawego, intrygującego wnętrza, otrzymamy salon przypominający nico skład mebli na poddaszu. Trudno będzie w nim skoncentrować się na jakimkolwiek zadaniu, a wielość ciekawych mebli sprawi, że żaden nie będzie w stanie się wyróżnić.

 

Po drugie – kupuj meble designerskie z pewnych źródeł

Nawet kupując tylko jeden mebel z designerskim zacięciem, można przeżyć rozczarowanie. Dzieje się tak przede wszystkim wówczas, gdy decydujemy się na jego zakup w miejscu, o którym niewiele wiemy. Nie wszystkie meble określane mianem designerskich, są nimi w rzeczywistości. Często nazwa ta jest tylko przykrywką pozwalającą na sprzedanie niczego nieświadomym klientom mebli niskiej klasy, ale w wysokiej cenie.

 

Po trzecie – wybierz swój styl

Dziś meble designerskie nie kojarzą się nam już wyłącznie ze stylem nowoczesnym, jak miało to miejsce kilka lat temu. Niemal każdy styl wnętrzarski ma swoich przedstawicieli w tej grupie, to zaś może zarówno ułatwiać, jak i utrudniać dokonanie trafnego wyboru. Jeśli więc z wyprzedzeniem sprecyzujemy swoje oczekiwania, zminimalizujemy ryzyko popełnienia błędu w tym zakresie.

 

Categories Dom i Wnętrze