TOP

Jak serwować wódkę?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wódkę można pić w sposób elegancki. Trzeba jednak w tym celu pamiętać o dwóch istotnych rzeczach. Pierwszą z nich jest umiar w piciu alkoholu, a drugą odpowiedni sposób podania wódki.

Różne okoliczności podawania wódki

Sposób, w jaki podaje się wódkę zależy w dużej mierze od tego, jakiego rodzaju jest dana impreza. Innych kieliszków do wódki używa się bowiem na mniej oficjalnych spotkaniach, a innych na uroczystych imprezach. Ponadto, również na różnych imprezach serwuje się innego rodzaju alkohol, tak więc również kieliszki nie mogą być jednakowe.

Ponadto, na imprezach oficjalnych zwykle to któryś z gospodarzy zajmuje się rozlewaniem wódki. Jeśli zaś chodzi o mniej oficjalne spotkania, przeważnie po prostu kładzie się na stolach butelki oraz kieliszki do wódki, a goście sami sobie polewają.

Smak wódki a sposób podania

Jak się okazuje, w nieco inny sposób powinno się podawać wódki czyste, a w inny wódki smakowe. Różnice dotyczą zarówno wyboru kieliszków do wódki jak i schłodzenia alkoholu.

Generalnie, czysta wódka powinna być raczej podawana na zimno. Kieliszki do wódki czystej mogą natomiast zarówno posiadać nóżkę, jak i być jej pozbawione.

Jeśli chodzi o wódkę smakową, zwykle nie jest ona chłodzona. Nie oznacza to, że powinna być gorąca, jednak nie może być również zbyt zimna. Ponadto, kieliszkami do wódki przeznaczonymi do trunków kolorowych są kieliszki z nóżką.

Niestandardowe kieliszki

W przypadku oficjalnych spotkań, na eleganckich imprezach powinno się podawać wódkę w kieliszkach tradycyjnych. Jednakże, w przypadku innych imprez jak najbardziej można korzystać z nieco bardziej oryginalnych kieliszków do wódki, których wybór okazuje się być dosyć duży.

Warte uwagi są tak zwane kieliszki akrylowe, które nazywane są czasem również lodowymi kieliszkami do wódki. Ponadto, nie brak kieliszków w oryginalnych kolorach, czy też takich, które świecą. Ponadto, spotkać można również kieliszki do wódki pokryte różnego rodzaju obrazkami.

Stylowe kieliszki do wódki dostępne są w sklepie Gastrosilesia.pl

Categories Ciekawe