TOP

Czarter jachtów na Mazurach

Mazury to jeden z najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym regionów Polski.

Wspaniała przyrodniczo kraina obfitująca mnogością jezior jest od lat  dla wielu osób synonimem wakacyjnego raju. Ogrom  mazurskich jezior oraz liczna sieć łączących je , żeglownych kanałów, sprawia iż region ten jest ulubionym miejscem wypoczynku wodniaków, żeglarzy i wszystkich miłujących czynny relaks na łonie przyrody.

Czartery jachtów na Mazurach to niezwykle atrakcyjna  oferta firm czarterowych, wychodząca naprzeciw wszystkim pragnącym spędzić pełne przygód wakacje „na wodzie”. Ten sposób wypoczynku zyskuje w ostatnim czasie wielką popularność.

Mazury swym pięknem przyciągają co roku tysiące turystów a, także są największym skupiskiem firm czarterowych i armatorów.

Propozycje firm dotyczące czarterowania jachtów nie ograniczają się wyłącznie do grona żeglarzy . Pomysł czarteru wykracza poza wodniacką brać. Obecna oferta skierowana jest do wszystkich osób, którym marzy się żeglarska przygoda. Stworzenie odpowiedniej floty, gromadzącej różne rodzaje jachtów i łodzi to fundament całego  przedsięwzięcia.

W zależności od oczekiwań i umiejętności oferta przedstawia możliwość wyczarterowania jachtu żaglowego przystosowanego bardziej do celów regatowych, lub jednostek typowo turystycznych przeznaczonych do spokojnego żeglowania.   Kolejny pakiet propozycji skierowany jest do tych, którzy nie posiadających odpowiednich patentów. Barki i houseboaty idealnie wpisują się w ideę wypoczynku dla osób dopiero zaczynających są wielką przygodę z wodą. Szeroka oferta pozwala wybrać łódź dopasowaną do konkretnych potrzeb. Odpowiednia ilość kajut, czy miejsc do spania , łazienka, kuchnia  to już standard. Wyczarterowanie tego tupu jednostki gwarantuje bezpieczeństwo , wygodę, a także możliwość wypoczynku dla rodzin z dziećmi, czy też dla większych grup turystów, szukających wspólnych, wakacyjnych wrażeń. W ostatnim czasie ogromną popularność zyskują także jachty motorowe. Standard wyposażenia dopasowany jest do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne zwiększają łatwość żeglowania tego typu jednostkami. Ilość załogantów zależy od typu czarterowanego jachtu. Wyposażone w lodówki, kuchenki , stanowisko wody pitnej , media i odpowiednią ilość miejsc sypialnych umożliwiają wyruszenie w długi, ciekawy rejs w gronie rodziny i przyjaciół. Dla porównania Jacht Laguna 700 Cruiser przystosowany jest do przyjęcia na pokład 5-6 osób, a Nautiner 38 Classic może pomieścić 8- 10 osób.

Firmy czarterowe często zamieszczają w swej ofercie możliwość wyruszenia na wodę pod okiem sternika. Taka opcja umożliwia odbycie rejsu jachtami, które dla osoby bez żadnych uprawnień byłoby poza zasięgiem. Teraz nic nas nie ogranicza. Każdy, kto poszukuje spokoju, wygody i bezpieczeństwa znajdzie je właśnie w tym fantastycznym wydaniu.

Czarter jachtów na Mazurach, to fantastyczny sposób na spełnienie marzeń o wspaniałej przygodzie i wyjątkowych wrażeniach.

Dzięki możliwości wyczarterowania tak różnorodnych typów jednostek pływających żeglowanie staje się dostępne nie tylko dla wąskiej grupy ludzi.

Wytrawni żeglarze mogą przebierać w czarterowej ofercie , rozwijając swą pasję i wiedzę , a początkujący miłośnicy wodnych sportów wkraczają bezpiecznie w cudowny świat wiatru i wody łykając żeglarskiego bakcyla w miejscu o  tak przepięknym krajobrazie i cudownej przyrodzie , jakim są Mazury.

Zapracowani , zagonieni ludzie, wieczny brak czasu, szalone tempo życia to syndrom naszych czasów. Przeciwwagą na wszystkie te symptomy współczesności powinien być odpoczynek dający możliwość zregenerowania sił i pełnego relaksu. Czarter jachtów, łodzi motorowych, barek i innych jednostek pływających  jest trafiającą w sedno potrzeb wielu ludzi odpowiedzią.

Zdrowy, czynny wypoczynek, nowe przygody i doznania, nowa pasja, to tylko niewielka część korzyści , jaką można czerpać spędzając czas wolny na mazurskich jeziorach.

Źródło: czarter jachtów Mazury.

Categories Turystyka