TOP

Spraw, aby Twój dom był bardziej ekologiczny!

Środowisko w którym żyjemy każdego dnia zatruwane jest nie tylko przez liczne spaliny pochodzące z samochodów czy fabryk. My sami przyczyniamy się do jego zatruwania poprzez palenie w piecach śmieciami, ale także brak nawyku segregacji śmieci czy brak oszczędności wody. Jak zmierzyć się z problemem nadmiernego zaśmiecenia najbliższej okolicy? Okazuje się, że bycie eko nie jest takie trudne, jak początkowo sądziliśmy!

Podstawą jest poznanie problemów, jakie nas otaczają – przede wszystkim jest to nadmiar śmieci oraz stałe wykorzystywane materiałów, które nie podlegają recyklingowi. Problem dotyczy przede wszystkim reklamówek foliowych, które przynosimy ze sklepów praktycznie bezwiednie – pakując w nie produkty. Takie reklamówki stanowią poważne zagrożenie dla środowiska – wyrzucone w lesie czy w parku będą rozkładać się setki lat.
Polacy nie zdają sobie również sprawy, jak istotne jest oszczędzanie wody. Niestety, nie zakręcamy jej nawet podczas tak prozaicznych czynności jak szczotkowanie zębów

Miej oko na ścieki!

Również ścieki są stałym zagrożeniem dla najbliższego środowiska. Na szczęście obecnie mamy do wyboru wiele możliwości zmniejszenia ich szkodliwości. Najpopularniejszym są przydomowe oczyszczalnie ścieków, które składają się ze zbiornika plastikowego oraz mechanizmów pozwalające na wielokrotne filtrowanie zanieczyszczeń.

Categories Biznes
mubezpieczenia.pl rce-reklama.pl ebox.pl