TOP

Wybieramy ręczniczek dla maluszka

Każda młoda mama boryka się z tym samym dylematem – jakie produkty wybierać, aby zapewnić swojemu noworodkowi maksymalny komfort, opiekę i bezpieczeństwo. Wybór ręcznika dla dziecka wydaje się być prosty, jednak przy jego zakupie matki napotykają na wiele dylematów.

Bawełna, frotte czy jedwab?

Najważniejszy w wyborze ręcznika dla dziecka jest materiał, z którego został on wykonany. Ważne, żeby ręczniczek był miękki i przyjazny w dotyku, tak aby nie podrażniał delikatnej skóry noworodka. Drugą, ważną cechą jest dobra wchłanialność wody i szybkie schnięcie. Taka jest na przykład wysokiej jakości bawełna. Woda doskonale w nią wsiąka, cechuje ją trwałość i miękkość. Najlepszy rodzaj tej dzianiny to bawełna z Egiptu i z Supimy. W przypadku ręczników dobrze sprawdza się również dodatek z jedwabiu, zapewnia on jeszcze większą miękkość, bez utraty chłonności. Warto zwrócić także uwagę na gęstość splotu tkaniny. Im większa, tym lepiej ręcznik będzie chłonął płyny. Wysoka gęstość to 800 gram na metr kwadratowy, z takiego materiału wykonywane są ręczniki najlepszej klasy. W przypadku małych dzieci bardziej opłacalne jest kupienie ręcznika wysokiej jakości. Ze względu na obowiązek częstego prania, ręcznik z dobrej tkaniny posłuży dłużej.

Duży ręcznik dla małego dziecka

Kolejny parametr to rozmiar ręcznika. Wielu rodziców stosuje zwykłe ręczniki dla dorosłych, do wycierania swojego niemowlaka. Nie jest to złe wyjście, warto jednak pamiętać, że delikatna skóra noworodka jest mniej odporna na otarcia i zadrapania, dlatego ręcznik nie powinien mieć twardych elementów. Duży rozmiar pozwala na owinięcie całego malucha. Wystarczające rozmiary ręcznika dla dziecka to ok. 90 cm x 90 cm. Można go swobodnie używać od narodzenia dziecka, aż do 3 roku życia. Świetnym rozwiązaniem są ręczniki z kapturkiem – dzięki niemu mokra główka niemowlaka zawsze jest osłonięta, co pozwala na przeniesienie dziecka do jego pokoiku tuż po kąpieli, bez obawy o zdrowie malucha.

Nowoczesny design

Kolejna cecha to wygląd. Warto pamiętać, że ręcznik ma służyć i podobać się dziecku, powinien więc być kolorowy. Dobrze wybrać materiał ze wzorem lub ulubioną postacią pociechy, tak aby przyciągał jej uwagę. Dla rodziców dzieci, które nie lubią kąpieli, wieczory bywają bardzo ciężkie, ze względu na rozpacz niemowlęcia i ciągły płacz. W trakcie kąpieli i po niej kolorowym ręcznikiem z ciekawym wzorem można odciągnąć uwagę pociechy. Pozwoli to łagodnie przejść przez nielubianą czynność i zaoszczędzić nerwów obojgu. Obecnie w sklepach dostępny jest ogromny wybór ręczników – z żakardowymi wstawkami, haftami, kolorowymi wzorami i masą atrakcyjnych motywów.

Ręcznik dziecka to ważny element jego dorastania. Te, z ciekawymi wzorami lub bajkowymi postaciami często stają się ulubionymi akcentami dzieciństwa, zastępującymi maskotki. Dzieci uwielbiają owijać się delikatnymi, ciepłymi materiałami, gdyż przypomina im to okres prenatalny i pobyt w łonie matki. Z tego względu wybierając ręczniczek, należy kierować się przede wszystkim dobrem i wygodą dziecka oraz troską o jego samopoczucie.

Źródło: Artykuł został przygotowany przez firmę Cocoshki, oferującą produkty Color stories.

Categories Dom i Wnętrze