TOP

Kalendarz sposobem na zapominalstwo

Kalendarz sposobem na zapominalstwoW dzisiejszych czasach, ludzie są ciągle zagonieni i bardzo często mają multum spraw do zrobienia. Najczęściej skutkuje to zapominaniem o wielu rzeczach, które były dla nas ważne, ale akurat wyleciały nam z głowy. Jak więc poradzić sobie z natłokiem zajęć i nie przeoczyć żadnego z nich?

Używaj kalendarza

Kiedyś bardzo często zdarzało mi się zapominać o czyiś urodzinach, po prostu nie mam pamięci do dat. Wielokrotnie zapomniałam również o jakimś ważnym święcie jak dzień babci czy dzień ojca. Postanowiłam, że dalej nie może tak być, więc próbowałam ćwiczyć pamięć, jednak to nie przyniosło oczekiwanych efektów.
Dopiero niedawno podpatrzyłam pewien sposób u córki mojej przyjaciółki, która mimo natłoku różnych sprawdzianów i kartkówek nigdy nie zapomniała o żadnej. Zapytałam ją więc jak tego dokonała, a ona odparła, że zapisuje sobie wszystko w kalendarzu.
Zaintrygowana kupiłam sobie kalendarz i spróbowałam zapisywać urodziny członków rodziny i znajomych. Natomiast o świętach nie musiałam pamiętać, bo były wyróżnione.
Odkąd korzystam z kalendarza, nie zdarzyło mi się zapomnieć o żadnej uroczystości. Zaglądam do niego regularnie i wydarzenia czy obowiązki służbowe, a mój dzień jest bardziej zorganizowany.
Sprawdź: javro.pl

Categories Ciekawe