TOP

Kosmetyki pielęgnacyjne dla kobiet około trzydziestki

Panie dobiegające trzydziestki z pewnością nie mogą narzekać na problemy skórne – skóra jest względnie elastyczna, odpowiednio nawilżona, posiada zdrowy kolor. Oczywiście wszystko to zależy również od naszego stylu życia: braku nałogów, nadmiernego spożywania alkoholów, palenia tytoniu.

Pielęgnacja – tylko z głową!

Ważne jest, aby kosmetyki do tego rodzaju cery dobierać z głową. Konieczne jest dodatkowe nawilżenie, dostarczenie witaminy C która dodatkowo rozjaśni nieco cerę. Jakich kosmetyków używać, aby skóra trzydziestolatki promieniała? Z pewnością niezbędne okażą się kosmetyki pielęgnacyjne.

Oczyszczanie, nawilżanie! Kosmetyki pielęgnacyjne w natarciu!

Z pewnością podstawą pielęgnacji skóry trzydziestolatki jest odpowiednie oczyszczanie. Skóra każdego dnia narażona jest na działanie licznych drobnoustrojów, zabrudzenia, toksyny, dym. Po całym dniu w pracy czy podczas spacerów na powietrzu w głąb skóry przedostaje się wiele zanieczyszczeń. Aby ich się pozbyć, warto stosować płyny micelarne, nie tylko wieczorami, ale również w ciągu dnia. Poza tego rodzaju produktami makijaż warto zmywać delikatnymi żelami. Stosowanie mleczka wymaga silnego pocierania skóry – zabieg ten może nie tylko podrażniać, ale i niepotrzebnie naciągać naskórek.

Kolejnym istotnym zabiegiem jest nawilżanie – dobranie odpowiedniego kremu na dzień i na noc to priorytet. Krem powinien posiadać filtr przeciwsłoneczny oraz witaminy. Dzięki temu skóra będzie odżywiana i chroniona.

Categories Zdrowie i uroda