TOP

Masaż leczniczy limfatyczny

Drenaż limfatyczny to forma masażu leczniczego, której celem jest poprawienie pracy układu krążenia limfy, czyli chłonki. Układ ten działa na podobnej zasadzie , co układ krwionośny, jednak nie ma pompy, jaką dla układu krwionośnego jest serce. Dlatego też na skutek niezdrowego trubu żucia, na przykład konieczności długiego przesiadywania w jednej pozycji lub stania, często dochodzi do zastojów limfy.

Czym jest limfa

Limfa to podobnie jak krew rodzaj płynnej tkanki łącznej. Zadaniem limfy jest odprowadzanie do żył wody zgromadzonej w przestrzeniach międzykomórkowych oraz do walki z zapaleniami. Limfa krąży pomiędzy systemem węzłów chłonnych na zasadzie różnicy ciśnień. Jej zastoje skutkują obrzękami, gorszym odżywieniem komórek w ciele, a wreszcie objawia się w formie zaburzeń pracy narządów wewnętrznych.

Z tego tytułu zaburzenia krążenia limfy przyczyniają się do powstawania cellulitu. Cellulit pojawia się w wyniku zastoju wody w otoczeniu nierówno rozłożonych komórek tłuszczowych. Aby go usunąć, nadmiarowa woda musi być odprowadzona z tkanki tłuszczowe, co dzieje się za pośrednictwem limfy, dlatego pobudzenie jej prawidłowego krążenia jest kluczowe dla leczenia cellulitu.

Masaż leczniczy także dla urody

Drenaż limfatyczny to owoc 25 lat badań duńskiego lekarza, która zawojowała również gabinety kosmetyczne. Został opracowany w celu walki z objawami zaburzeń w gospodarce wodnej organizmu. Przynosi doskonałe rezultaty w odchudzaniu, walce z cellulitem, ale także przy schorzeniach zatok, problemach z tzw. ciężkimi nogami i ze zmianami skórnymi .

Masaż leczniczy limfatyczny stosujemy także przy obrzękach twarzy, okolic oczu, niewydolności krążenia obwodowego, dla detoksykacji i wzmocnienia sił witalnych oraz obronnych organizmu. W kosmetyce przydaje się przy zabiegach oczyszczania skóry, gdyż bardzo poprawia jej wygląd.

Wykonywanie

Drenaż limfatyczny wykonywany jest manualnie lub za pomocą specjalnych przyrządów. Wykonywany jest zawsze w kierunku ujść żylnych, czyli w skrócie od centrum do części obwodowych ciała.

Po zabiegu odczuwa się wzmożone parcie na mocz, gdyż nadmiar wody finalnie odprowadzany jest do moczu. Ponadto zabieg relaksuje, gdyż pobudza ciało do wytwarzania endorfin. Dzięki temu wywiera pozytywny wpływ na regenerację organizmu. Pacjent wychodzi z zabiegu przyjemnie ożywiony. Obserwuje się spadek wagi, lepsze ukrwienie rąk i nóg ( w zależności od partii, na których wykonywano zabieg) oraz ładniejszy wygląd skóry w masowanej partii.

Komu nie wolno, komu się zaleca

Niestety ta metoda również ma swoje ograniczenia. Nie mogą jej stosować osoby z nowotworem, jaskrą, w ciąży i z dolegliwościami bólowymi w jamie brzusznej, podejrzane o zakrzepicę żył głębokich, ze stanem zapalnym węzłów chłonnych, z rozrusznikiem serca , padaczką, chorobami układu sercowo- naczyniowego, których nie wyrównano oraz osoby przeziębione i z gorączką.

Dobre rezultaty drenaż przynosi w niewydolności żylnej, w zespole cieśni nadgarstka, zespole Reynauda, w fibromialgii, w limfopatiach polekowych, w artrozie, dnie moczanowej, w otyłości, po masektomii, w cellulicie oraz w profilaktyce powstawania żylaków i po liposukcji.

Masaż leczniczy znajdziesz w ofercie Manicure i pedicure dostępne są w ofercie Medica SPA Warszawa

Categories Zdrowie i uroda
Tags relaksspa