TOP

Najważniejsze informacje na temat liposukcji

Liposukcja jest niewątpliwie zabiegiem estetycznym. Wbrew pozorom jednak nie oznacza to, że jest to zupełnie niegroźna operacja. Każda bowiem, nawet najmniejsza ingerencja w ludzki organizm może być zagrożeniem. Niemniej jednak, odsysanie tłuszczu w wielu przypadkach jest wskazane, a czasem nawet ratuje ludzkie życie.

Dwa etapy odsysania tłuszczu

Liposukcja tłuszczu wydaje się nie być zbyt skomplikowanym zabiegiem. tak naprawdę bowiem, zabieg ten składa się jedynie z dwóch etapów. Kiedy pacjent jest już odpowiednio znieczulony, pod jego skórę wlewa się odrobinę płynu. Skład płynu nie zawsze jest taki sam, jednak przeważnie znajdują się w nim sole fizjologiczne.

Kiedy sole fizjologiczne przedostaną się już pod skórę, rozpoczynają rozpuszczanie tłuszczu. Dzięki temu, o wiele prostsze dla lekarza staje się wydostanie go na zewnątrz. Do odessania tłuszczu służy lekarzowi specjalny przyrząd, który wkłada on pod skórę i wbija w tkankę tłuszczową dzięki wcześniejszemu nakłuciu.

Najpopularniejsza liposukcja

Tłuszcz niewątpliwie może się gromadzić w różnych miejscach. U osób o największej nadwadze, nadmiar tłuszczu pojawia się właściwie we wszystkich miejscach na ciele. Jednakże, największe jego ilości przeważnie znajdują się w okolicach brzucha. Stąd też tak dużą popularnością cieszy się liposukcja brzucha.

Niemniej jednak, osoby, które decydują się na odsysanie tłuszczu katowice, przeważnie nie poprzestają na brzuchu. Zwykle chcą również pozbyć się cząsteczek tłuszczu z innych rejonów ciała. Jednakże, przeważnie nie mogą zrobić tego od razu. Pozbycie się całości nadwagi, spowodowanej gromadzeniem tłuszczu w różnych miejscach, zajmuje dużo czasu i możliwe jest dopiero po kilku zabiegach.

Kto musi, a kto powinien poddać się zabiegowi?

Czasami odsysanie tłuszczu katowice to dla człowieka z nadwagą ostatni ratunek. Duża otyłość bowiem nie tylko negatywnie wpływa na ogólny stan zdrowia, ale wręcz w krótkim czasie może odebrać życie. Liposukcja brzucha, a w dalszej konieczności innych partii ciała, może być więc ratunkiem życia.

Jednakże, odsysaniu tłuszczu poddają się nie tylko pacjenci z olbrzymią nadwagą. Na zabieg decydują się również osoby o umiarkowanej nadwadze, które chcą po prostu nieco lepiej wyglądać. W ich przypadku sprawa jest nieco prostsza. Rzecz w tym, że zwykle mają lepsze zdrowie niż osoby z dużą nadwagą, przez co nie ma tak wielu przeciwwskazań do operacji.

Źródło: http://www.lipoline.pl/liposukcja/oferta-liposikcji/dlakobiety.html

Categories Zdrowie i uroda