TOP

Okno w łazience – za czy przeciw?

Łazienka to taka nasza oaza relaksu i spokoju. Jak pokazują badania, spędzamy w niej bardzo dużo czasu. Staramy się nie tylko, aby pomieszczenie było funkcjonalne, ale również klimatyczne. Dzięki czemu długie kąpiele będą o wiele przyjemniejsze. Warto również zwrócić uwagę na to, czy okno w łazience jest, czy też go nie ma.

Czy okno w łazience jest koniecznością?

Są takie osoby, które odnośnie tego, czy okno w łazience musi być właściwie nie mają nic do powiedzenia. Do tej grupy osób należą mieszkańcy bloków, kamienic, gdzie bardzo często okazuje się, że takich okien nie ma. W tego rodzaju budownictwach łazienki są “ślepe” i mają tylko dobry dostęp do ogólnej wentylacji w budynku. Jak jednak pokazują badania, okno w takim pomieszczeniu jest na plus, dlatego jeżeli ktoś ma taką możliwość, to powinien je mieć u siebie, chociażby w najmniejszej wersji. 

Plusy z posiadania okna

Jak w wielu pomieszczeniach, tak posiadanie okna w łazience wpływa bardzo pozytywnie na całe pomieszczenie. Po pierwsze – do środka dociera większość ilość światła, przez co pomieszczenie jest bardziej ciepłe i lepiej nasłonecznione. Po drugie – w łazience jest lepsza wentylacja i nawet brzydkie zapachy szybciej z niej wywietrzeją, jeżeli tylko okno będzie otwarte. Trzeci powód to taki, że przy otwartym oknie powietrze mniej się nie skrapla i nie osiada na lustrze lub na innych szklanych powierzchniach. Sami więc widzimy, że takie okna nie są naprawdę niczym złym. Dlatego warto je mieć, aby zadbać o swoją łazienkę.

Categories Dom i Wnętrze
ebox.pl zobacz wiecje atliteracki.com.pl