TOP

Przegląd samochodu przed zimą!

Jesień to pora ostrzegawcza dla kierowców – nieprzyjemna pogoda, znacznie niższa temperatura, nierzadkie opady deszczu. Wszystko to przygotowuje nas do pogorszenia pogody na zimę, pojawienia się oblodzenia na drogach, przymrozków. Każdy posiadacz samochodu i kierowca powinien w porę zastanowić się nad przeglądem samochodu i jego naprawami, aby pojazd był przygotowany na poruszanie się w zimie. O jakich aspektach powinniśmy pamiętać przede wszystkim?

Podstawą jest zwrócenie uwagi na nasze opony – powszechnym grzechem Polaków jest jazda na łysych oponach, tj. pozbawionych odpowiednio głębokiego bieżnika. Wykorzystywanie takich opon to jeden z najgorszych pomysłów- nie tylko nie odprowadzają one wody, ale też stanowią poważne zagrożenie poślizgu w czasie przymrozków.
Koniecznie warto pomyśleć o zmianie opon jeszcze przed pierwszymi przymrozkami – dzięki temu zima nas nie zaskoczy i pozwoli na bezpieczne prowadzenie samochodu.
Drugim istotnym aspektem są płyny eksploatacyjne

Płyn chłodniczy, płyn hamulcowy

Najpowszechniejszym powodem usterek w samochodzie jest brak lub niska jakość płynów eksploatacyjnych. Zazwyczaj mowa tu o płynie chłodniczym, płynie hamulcowym, oleju silnikowym czy w skrzyni biegów. Ich niska jakość czy brak w szybkim tempie spowodują zatarcie elementów mechanicznych. Konieczne jest regularne sprawdzanie ich poziomu. Wysokiej jakości płyny eksploatacyjne znajdziemy na stronie eport2000.pl.

Categories Motoryzacja