Jak wybierać rusztowanie? Decydować się na nowe czy używane? Jakie argumenty przemawiają za każdym z tych rozwiązań?
Podstawowe kryteria wyboru
Do podstawowych kryteriów, według których zdecydujemy się na konkretną opcję, jest kondycja finansowa naszej firmy. Zarówno rusztowania używane, jak i nowe mają swoje wady i zalety. Ich gruntowne przemyślenie będzie gwarantowało zadowolenie z zakupu.
Kiedy kupić nowe rusztowanie?
Na opcje zakupu rusztowania nowego decydujemy się wtedy, kiedy naszej firmie powodzi się dobrze: mamy płynność zleceń, za które otrzymujemy uczciwe wynagrodzenie. Nasza firma obsługuje kilka zleceń równocześnie i wypożyczenie kilku rusztowań byłoby nieopłacalne.
W takich okolicznościach najlepiej decydować się na rusztowanie nowe, prosto od producenta. Mamy pewność co do jego wysokiej jakości, braku uszkodzeń czy korozji. Dostajemy na nie także dokumenty poświadczające ich zgodność z polskimi normami i gwarancję producenta.
Kiedy kupić rusztowanie używane?
Rusztowania używane są doskonałym pomysłem w następujących okolicznościach:
– dopiero zakładamy firmę i minimalizujemy związane z tym koszty,
– naszej firmie nieco gorzej się powodzi, a zakup rusztowania jest koniecznością.
Rusztowania używane kupimy za kwotę niewielką w porównaniu z kosztem zakupu nowego. Jest to więc wyjście bardzo kuszące. I dobre, pod warunkiem, że kupujemy rusztowanie z pewnego źródła. Obejrzyjmy dokładnie wszystkie elementy sprawdzając, w jakim są stanie i czy którychś części nie brakuje. Jeśli tak – powinniśmy je dokupić przed rozpoczęciem prac. Inaczej ryzykujemy zdrowiem, a być może i życiem naszych pracowników.
Sprzedaż
Zarówno rusztowanie kupione jako nowe, jak i to używane, możemy sprzedać lub wypożyczyć, kiedy nie będzie nam już potrzebne. Można więc śmiało uznać, że choć jest to inwestycja niemała, to nie przyniesie nam strat.
Zakup rusztowania to poważna decyzja, zwłaszcza dla niewielkiej firmy budowlanej. Jeśli jednak od niej miałoby zależeć otrzymanie kolejnych zleceń – to nie ma się nad czym zastanawiać.