TOP

Szkolenia VBA

Osoby nieco młodsze z pewnością z programem Microsoft Excel spotkały się na lekcjach informatyki w szkole podstawowej, średniej a nawet na studiach. Obsługa tego programu dla tego typu osób powinna być więc tylko formalnością. Jak się jednak okazuje tak nie jest. Obsługa Microsoft Excel nastręcza sporo problemów. W szczególności starszym już pracownikom. Na całe szczęście istnieją szkolenia, za pomocą których można zapoznać się z tym programem. Mowa o szkoleniach Excel VBA.

Czym są szklenia VBA?

Za pomocą kursu Visual Basic for Applications można zapoznać się z podstawowym językiem programowania. By było to jednak możliwe, należy dość dobrze znać oprogramowanie Excel. W pierwszej więc kolejności, zanim w ogóle zapiszemy się na zajęcia z VBA, warto dokładnie zapoznać się z zasadami funkcjonowania Excel. Co dokładnie jest nam jednak w stanie dać szkolenia VBA? Przede wszystkim pozwoli w sposób perfekcyjny posługiwać się oprogramowaniem Excel. W efekcie czego będziemy mogli lepiej zarządzać danymi, będziemy potrafili tworzyć analizy i skomplikowane raporty. W trakcie ich uczestnictwa dowiemy się w jaki sposób korzystać z nieznanych przeciętnym użytkownikom ukrytych funkcji Excela. Co więcej uczestnik po ukończeniu kursu będzie potrafił pisać proste aplikacje.

Rodzaje szkoleń

Do wyboru są szkolenia VBA na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym. W prowadzeniu szkoleń VBA specjalizują się z reguły zewnętrzne firmy szkoleniowe. W efekcie wybór szkoleń VBA jest jeszcze większy. Na rynku znaleźliśmy szkolenia VBA z zakresu użytkowania programu Excel w analizach danych, Excel dla księgowych, czy Excel w zarządzaniu bazą danych. Zwykli użytkownicy Excela wykorzystują znane formuły. Po ukończeniu szkolenia VBA będą w stanie tworzyć w sposób zupełnie samodzielny własne formuły zadań. W efekcie czynności, które do tej pory zajmowały mnóstwo czasu, będą wymagały o wiele mniej pracy. W sposób oczywisty polepszymy więc efektywność naszej pracy. Na podstawie dotychczas stworzonych formularzy, osoba po ukończeniu kursu, będzie potrafiła stworzyć własną aplikację.

Zalety korzystania z VBA

Czy z kursu VBA warto skorzystać? Oczywiście, że tak, zwłaszcza, gdy swoją karierę chcesz związać z księgowością. W rachunkowości funkcjonuje mnóstwo sprawdzonych oprogramowań ułatwiających wiele procedur, to jednak Excel jest nieśmiertelną klasyką. Szkolenie to przyda się między innymi osobom, które wykonują pracę biurową. Jest to więc doskonała droga do zdobycia dodatkowych umiejętności, między innymi dla studentów czy uczniów. Warto zdecydować się między innymi na taki kurs, który kończy się egzaminem na certyfikat Microsoftu. Jeśli chcesz poznać i rozumieć kod Viusal Basic, ten kurs również będzie dla Ciebie idealną opcją.

Oczywiście kurs niesie ze sobą ograniczenia. Możliwość poznania języka VBA oraz SQL dotyczy głównie zagadnień związanych z Excelem. Co zaś tyczy się trwania kursu, zajmuje on od 20 do 30 godzin lekcyjnych. Nie trzeba też chyba nikomu mówić, że kurs należy wybrać na podstawie porównania poszczególnych ofert oraz wyboru kursu, oferującego najwięcej zagadnień w atrakcyjnej cenie.

Najlepsze szkolenia vba. Zapisz się już teraz!

 

Categories Ciekawe
Industrialny metalowy kwietnik stojący ane-slowem.pl asol-ogrodowy.pl