TOP

Szorowarki

_floor_scrubberSzorowarka to jednotarczowa czyszcząca maszyna służąca, jak nazwa wskazuje, do dokładnego szorowania zabrudzonych powierzchni. Podłogi czyszczone są za pomocą napędzanej przez silnik specjalnej szczotki, która pracuje z określoną przez producenta w specyfikacji urządzenia prędkością obrotów.
Szorowarki nie posiadają funkcji odsysania, więc w przypadku czyszczenia na mokro konieczne jest dodatkowe osuszenie czyszczonych powierzchni za pomocą dodatkowego sprzętu np. odkurzaczy do wody.
Istotnym elementem każdej szorowarki jest gryf. Powinien on mieć szeroki zakres regulacji, jako że koniecznym do wygodnej pracy jest odpowiednie dopasowanie urządzenia do wzrostu osoby obsługującej maszynę. Trzeba również pamiętać, że im cięższa szorowarka, tym dokładniej czyści powierzchnie, a lekką szorowarkę najprawdopodobniej trzeba będzie dociążyć.
Stosowane w szorowarkach szczotki umożliwiają dokładne oczyszczenie nawet najbardziej chropowatych i porowatych powierzchni. Dodatkowo, jeśli zamiast szczotki zamontujemy w szorowarce pada czyszczącego, urządzenie może z powodzeniem zostać wykorzystane także jako wolnoobrotowa froterka do codziennej pielęgnacji powierzchni. Tak przekształcona szorowarka skutecznie usunie wtedy wszystkie smugi, nada połysku posadzkom i podłogom oraz optycznie je wygładzi.

Szeroki wybór szorowarek znaleźć można w ofercie firmy Agapit.

Categories Technologia