TOP

Zalety noszenia butów ortopedycznych

Buty ortopedyczne mogą znacznie ułatwić życie. Wiedzą o tym zarówno młodsi, jak i starsi. Poznanie zalet tego typu obuwia pozwala zadbać o swoje zdrowie w porę.

Nie tylko dla seniorów, czyli komu może przydać się obuwie Dr Orto?

Buty ortopedyczne zwykle kojarzą się z seniorami. Rzeczywiście, to właśnie ta grupa nierzadko wymaga większej dbałości w doborze obuwia, jednak warto podkreślić, że produkty tego typu mogą znacznie usprawnić życie także osobom w średnim wieku lub młodzieży. Schorzenia ze strony stóp mogą dotknąć każdego – dobrze jest wtedy wiedzieć, jakie środki zaradcze podjąć, by jak najszybciej pozbyć się problemu lub zniwelować nieprzyjemne dolegliwości i poprawić jakość swojego życia.

Obuwie Dr Orto to dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z odciskami, paluchem koślawym, płaskostopiem lub po przebytej kontuzji. W niektórych przypadkach buty ortopedyczne są stosowane jedynie przez krótki okres, by powrócić do dawnej sprawności. Nierzadko zdarza się też, że buty towarzyszą już do końca życia – przy okazji dbając o codzienny komfort chodzenia.

Dla sportowców i medyków, czyli co można znaleźć w ofercie obuwia Dr Orto

Rozbudowany asortyment pozwala zadbać o każdego klienta i dobrać dla niego obuwie idealne. Osoby aktywnie fizycznie zwykle stawiają na linię Dr Orto Active, która zapewnia ochronę stawów przed wstrząsami. Buty z tej serii wyróżniają się także termoregulacją i wyściółką, która podnosi komfort chodzenia. Linia Dr Orto Casual to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować z gustowności obuwia. Produkty te prezentują się bez zarzutu na co dzień i bez problemu można je dopasować do różnego rodzaju stylizacji casualowych. Jest to połączenie walorów zdrowotnych z modą – dla wielu osób kombinacja idealna.

Dla medyków i osób pracujących w placówkach medycznych od lat sprawdzają się trzewiki z linii Dr Orto Med, które posiadają charakterystyczny wygląd – głównie chodzi o zakryte palce w klapkach. Taki specyficzny fason chroni stopy przed uszkodzeniami.

Także przy tendencji do powstawania obrzęków

Obuwie Dr Orto często sprawdzają się u osób, które borykają się z problemami z układem krążenia – a przez to z opuchniętymi kończynami. Każdy, kto cierpi na taką dolegliwość doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno jest dopasować obuwie.

Nierzadko zdarza się, że stopa zwyczajnie nie mieści się do butów, mimo dobrego rozmiaru. Wtedy ratunkiem okazują się wsuwane klapki lub modele z elastycznych materiałów od Dr Orto, dzięki którym nie trzeba nosić za dużego obuwia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Obuwie dr Orto.

Categories Ciekawe