TOP

Givepact i kryptowaluty

 Blockchain przyczynił się do powstania różnych kryptowalut. Podstawą jest Bitcoin (BTC), ale dołączyły już do niego innego alternatywy. Wszystko to dzięki blockchain development. Ale to nie jedyne możliwości, jakie pojawiły się dzięki wirtualnym coinom. Teraz okazuje się, że kryptowaluty można wykorzystać do celów filantropijnych.

Czy kryptowaluty są popularne?

Blockchain development services sprawił, że jest wiele altcoinów o różnej wartości. Co by można powiedzieć na ich temat? Na pewno to, że budzą one duże zainteresowanie. Niektórzy nastawieni są na ogromne zyski, a inni wręcz boją się tego, że przez to mogą stracić pieniądze. Na popularność, altcoiny i BTC narzekać nie mogą. Trzeba jednak przyznać, że ile radości są w stanie wzbudzić kryptowaluty, tyle budzą jednak kontrowersji. Dziwić więc może to, że temat ten coraz bardziej łączony jest z filantropią. Ale tak faktycznie jest. Dowodem na to jest Alicia Cepeda Maule & Steven Aguiar – 10clouds community. To oni stworzyli Givepact.

Coiny w dobrym celu

Alicia Cepeda Maule i Steven Aguiara to dwójka przyjaciół, którzy postanowili stworzyć platformę, której celem ma być przyciągnięcie organizacji non-profit. Postawili oni sobie ambitny cel – finalnie takich organizacji ma być 1000. Blockchain software development sprawił, że nie tylko dostępna jest taka usługa, jak blockchain application development (oferowana m.in. przez 10Clouds). To blockchain sprawił, że powstała darmowa platforma, która pomoże przyciągać fundusze, jakie będą mogły wykorzystać organizacje non-profit. 

Sens działania Givepact, najlepiej opisał Aguiara, który powiedział, że:”„To, co robimy, to budowanie platformy, która pozwala darczyńcom przekazywać aktywa organizacjom non-profit i konwertować kryptowaluty na gotówkę. Część dochodów trafi do DAO, gdzie członkowie społeczności mogą decydować, jak należy wydać pieniądze”. Chyba nic nie warto dodawać więcej. 

Cele charytatywne 

Trzeba powiedzieć, że przekazywanie kryptowalut na cele charytatywne staje się coraz bardziej popularne. Dowodem na to jest to, że 45 procent właścicieli kryptowalut przekazało 1000 USD na cele charytatywne. Może się okazać, że z czasem tych pieniędzy będzie coraz więcej. Założyciele chcą jednak sprawić, aby Givepact wykorzystywany był w zdecydowanie szerszym celu. Chodzi m.in. o to, aby organizacje non-profit mogły m.in. uczyć się o web 3.0 w sposób darmowy. O technologii, która już niedługo stanie się przyszłością dla każdego. 

Categories Biznes