TOP

Naturalne mydła – co warto o nich wiedzieć?

Coraz większą uwagę przykładamy do kosmetyków wykorzystywanych w codziennej pielęgnacji. Dotyczy to przede wszystkim mydeł, którymi obmywamy twarz oraz całe ciało. Polacy coraz częściej czytają etykiety kupowanych produktów – okazuje się, że drogeryjne mydła pełne są parabenów, alkoholu i sztucznych nut zapachowych. Wszystko to wpływa negatywnie na stan naszej skóry wysuszając ją. Czy istnieje alternatywa? Tak!

Rozwiązaniem problemu jest wykorzystanie mydeł naturalnych: marsylskich, Aleppo, mydeł z dodatkiem naturalnych ziaren, płatków kwiatów, olejków eterycznych, wyciągów z roślin. Zaletą tych mydeł jest przede wszystkim ich naturalny skład. Producenci dbają o to, aby oferowane kosmetyki nie uczulały i skutecznie pielęgnowały naskórek. Dodatek wiórków kokosowych czy maku w mydłach pozwoli też na wykonanie delikatnego peelingu i starcie obumarłego naskórka.

Jak działają naturalne mydła?

Naturalne mydła (np. Aleppo) posiadają w swoich składzie wiele naturalnych tłuszczów (olej laurowy, oliwa z oliwek, olej z kwiatów i drzew). Substancje te doskonale nawilżają skórę i wnikają głęboko w jej strukturę, wpływając na elastyczność i wygląd. Mydła takie nie posiadają sztucznych substancji zapachowych, przez co mogą być stosowane także przez alergików. Wiele z omawianych mydeł posiada właściwości antyseptyczne, co oznacza, że przyczyniają się do szybszej regeneracji naskórka.

Źródło: splendore.pl

Categories Zdrowie i uroda
https://bibliotecalibre.org/teakowe-meble-ogrodowe-trwalosc-i-elegancja-na-lata/ https://alexanderncsenate.com/czy-szafy-na-zamowienie-to-dobre-rozwiazanie-do-mieszkania/ https://alexanderncsenate.com/wybieramy-krzeslo-wiszace-ogrodowe/