TOP

Rodzaje wózków paletowych i ich zastosowanie

Palety drewniane należą do jednego z najczęściej stosowanych systemów pakowania różnego typu towarów na czas ich transportu oraz magazynowania. Znajdują zastosowanie właściwie wszędzie, gdzie konieczne jest przemieszczanie małych ładunków. Najprostszym sposobem ich transportu jest zastosowanie wózka paletowego.

 

Najczęściej wykorzystywane wózki paletowe:

Wózek paletowy ręczny unoszący

To najczęściej spotykany rodzaj wózka paletowego. Odznacza się niezwykle prostą konstrukcją, składa się z wideł posiadających zestaw kołowy, a także z rączki z dźwignią hydrauliczną, dzięki której możliwe jest uniesienie umiejscowionego na wózku ładunku, na wysokość maksymalnie dwóch metrów.

Zastosowanie: Taki paleciak Promag używany używany jest najczęściej w hipermarketach i innych dużych sklepach, do rozładunku towaru.

 

Wózek podnośnikowy masztowy

Charakteryzuje się nieco bardziej złożoną konstrukcją. Potrafi lepiej dostosować się do transportowanych ładunków. Ma funkcję regulowania rozstawu wideł, świetnie sprawdza się zwłaszcza przy ładunkach o niestandardowych wymiarach.

Zastosowanie: Wózek podnośnikowy masztowy sprawdza się zwłaszcza w trakcie układania ładunków w sztosy.

 

Wózek podnośnikowy nożycowy

Stworzony do podnoszenia palet. Wózek tworzy połączenie wózka paletowego, stołu unoszącego oraz wózka podnośnikowego.

Zastosowanie: Wózki te znajdują zastosowanie w wielu pracach, na przykład w zakładach produkcyjnych, albo w magazynie.

 

Wózek paletowy z wagą

Wózki paletowe z wagami są urządzeniami niezbędnymi do transportowania oraz ważenia w tym samym czasie towarów. Paleciak z wagą wykorzystywany jest w przypadku, gdy towar trzeba przewieźć, podnieść i opuścić na niewielkie odległości. Wózki mogą być dodatkowo wyposażone w praktyczne wagi, które mogą w zależności od indywidualnych preferencji, podawać zarówno orientacyjną, jak i precyzyjną wagę przenoszonego towaru. Na rynku firmy oferują wózki razem z drukarką, która umożliwia wydrukowanie zapisu, dzięki czemu można zaoszczędzić swój czas. Taki paleciak stanowi duże ułatwienie w pracy.

Zastosowanie: Wózki z wagą używane są zwłaszcza w magazynach, a także wszelakiego typu halach produkcyjnych. Więcej o tych urządzeniach i ich rodzajach można przeczytać na stronie producenta promag.pl.

Categories Ciekawe