TOP

Jak kupować łózko dla dziecka?

Kupno łózka dla dziecka powinno być przemyślane – nie tylko pod względem ceny, ale i rozmiarów czy materiału z którego wykonany jest mebel. Tego rodzaju produkty znajdziemy zarówno w sklepach meblowych, sklepach internetowych o meblowym profilu, również zamówić je można u stolarza. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie ze sklepu internetowego.


Kupując łózko drewniane warto zwrócić uwagę na rodzaj drewna – najczęściej oferowane to drewno bukowe i sosnowe. Uważane jest ono za najtrwalsze, jednocześnie wyglądające elegancko przez wiele lat. Rama drewniana posiada niewielki stopień elastyczności, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko złamania jakiegokolwiek elementu.

Jak tworzone są łózka dla dzieci?

Łóżka drewniane dla dzieci wykonywane są na ramach lub stelażach. Drewno musi zostać wcześniej wysuszone, aby nie wdała się w nie pleśń czy grzyb. Producenci łózek zabezpieczają meble poprzez stosowanie lakierów oraz bejc. Dzięki nim drewno może uzyskać dodatkowo głębszy odcień. Podczas projektowania łóżka konieczne jest uwzględnienie wieku dziecka – niewielkie łóżeczka dla niemowląt powinny posiadać szczebelki dookoła, które uniemożliwią przypadkowe zsunięcie się dziecka z materaca.

Categories Dom i Wnętrze