TOP

Z jakiego materiału powinno być wykonane łóżko?

Obecnie ilość modeli łóżek dostępnych na polskim rynku może nas naprawdę zaskoczyć. W tym gąszczu ofert może być nam trudno znaleźć łóżko idealne dla siebie. Ważne jest jednak, aby określić swoje potrzeby i zastanowić się, jaki materiał okaże się odpowiedni do naszego mieszkania czy domu. Zazwyczaj łóżko tworzone są z litego drewna, płyt drewnianych, konstrukcji wykorzystujących materiały syntetyczne. Co wybrać?

Łóżka do sypialni powinny być przede wszystkim wytrzymałe – w tym celu warto szukać ram i konstrukcji drewnianych. Drewno odznacza się wysoką odpornością na niewielkie uszkodzenia, zarysowania, odkształcenia. Drewno jest pokrywane przez producentów lakierami i bejcami, które dodatkowo chronią je przed wnikaniem wilgoci czy brudu.

Łóżka wykonane z płyt i materiałów syntetycznych

Wielu producentów odchodzi od klasycznego drewna i proponuje swoim klientom, szczególnie tym młodszym, meble nawiązujące do hitu ostatnich sezonów: stylów minimalistycznego. Takie meble z pewnością świetnie uzupełnią wnętrza o nowoczesnym designie. Łóżka oparte na płytach mogą okazać się jednak znacznie mniej wytrzymałe niż lite drewno, szczególnie w przypadku nagłe nacisku o dużej masie.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Categories Dom i Wnętrze