TOP

Lalki Barbie a rozwój dziewczynek

Artykuł powstał dzięki krótkiej wymianie uwag ze sklepem Krolestwodzieci.pl.

Produkowana przez przedsiębiorstwo Mattel lalka Barbie od 1959 roku  (premiera Barbie na targach zabawek w Nowym Jorku) kusi dziewczynki z sklepowych półek. Pomimo ponad 50 lat od premiery, lalka Barbie nadal stanowi ikonę kultury masowej, którą pragnie każda dziewczynka bez względu na wiek.

Lepsze wybory Kobiet?

Stworzenie przez firmę Mattel wielu rodzajów Barbie zostało chętnie przyjęte przez same zainteresowane lalką. Barbie weterynarz, Barbie lekarka, czy Barbie Pani Domu, to tylko niektóre z serii wypuszczonych na rynek przez potentata branży zabawkarskiej. Możliwość poznania poprzez zabawę wielu zawodów spowodowała zwiększenie podjętych przez kobiety decyzji o rozpoczęciu studiów wyższych.

Sama zabawa lalką Barbie to nie tylko aspekt rozrywkowych, ale trening dla mózgu. Konieczność wymyślania historii, w których Barbie bierze udział, czy imaginacja niektórych elementów wystroju jej domku sprawia, że mózgowie małej dziewczynki staje się bardziej plastyczne. Odgrywanie scen z innymi dziewczętami ponadto uczy życia w społeczeństwie i określania w nim własnej roli do spełnienia.

Barbie Twoją przyjaciółką

Pomimo, że lalka Barbie przeznaczona jest dla małych dziewczynek, również niektóre starsze panie ją kolekcjonują. Pojawiające się co jakiś czas wystawy lalek przyprawiają o zawrót głowy największych przeciwników Barbie. Projektowanie ubrań lalki na podstawie najlepszych kreacji znakomitych osobistości  (np. Księżnej Catherine z Wielkiej Brytanii), również spotkało z dobrym przyjęciem przez społeczeństwo.

Barbie wrosła w nasze życie na tyle mocno, że nie warto przejmować się odosobnionymi opiniami na temat jej złego wpływu na rozwój dzieci. Jak wcześniej zostało to wspomniane, jest ona świetnym motorem rozwoju percepcji i empatii dziewczynek.

Zachęcamy do zapoznania się z produktami Barbie www.krolestwodzieci.pl/105-barbie.

 

Categories Ciekawe