TOP

Redukcja zmarszczek – na czym polega ten zabieg?

Ludzie od wieków próbują na dłużej zatrzymać młody wygląd. Współcześnie istnieją nowoczesne metody, które w pewien sposób są w tym pomocne. Wyjaśniamy jak przebiega redukcja zmarszczek!

Tym, co najbardziej nas postarza, są głębokie bruzdy na twarzy i szyi. Chociaż w drogeriach można znaleźć setki kremów przeciwzmarszczkowych, nie dają one spektakularnych efektów. Osoby spragnione widocznych rezultatów powinny zainwestować w redukcję zmarszczek. Na czym polega taki zabieg?

 

Jak wygląda redukcja zmarszczek?

Redukcja zmarszczek jest raczej procesem, niż zabiegiem. Istnieje wiele rozmaitych technik tego typu. Bardzo popularne jest np. wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym lub wstrzykiwanie toksyny botulinowej. Inne metody to m.in.:

  • mezoterapia igłowa;
  • stymulacja kolagenu;
  • laser frakcyjny;
  • mikrodermabrazja i dermabrazja;
  • peeling laserowy.

Zwykle najlepsze efekty uzyskuje się po kilku seriach, a także przy połączeniu różnych technik. Zabiegi powinien dobierać doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

 

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

Efekty zabiegu z toksyną botulinową są widoczne po trzech-czterech dniach i średnio utrzymują się od trzech do sześciu miesięcy. Regularne powtarzanie zabiegów przedłuża działanie. W przypadku metody wykorzystującej kwas hialuronowy skutki widać po dwóch-trzech dniach. Zwykle utrzymują się przez ok. pół roku. Wiele jest jednak zależne od skóry, wieku pacjenta oraz innych czynników.

Dodaj sobie pewności siebie, czując się młodo i pięknie! Redukcja zmarszczek to inwestycja, która znacznie poprawi Twoje samopoczucie! Wybierz renomowaną klinikę, by oddać się w ręce doświadczonych specjalistów!

Categories Zdrowie i uroda
https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/ zobacz dy-abroad.pl