TOP

Niwaki – drzewa ogrodowe

Drzewa ogrodowe formowane cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem wśród klientów, którzy chcą nowocześnie i efektownie zaaranżować swój ogród. W sklepach ogrodniczych, jak i w znanych marketach z asortymentem do domu i ogrodu można kupić przeróżne drzewka, które doskonale nadają się dla osób, które nie do końca znają się na hodowaniu roślin. Jakie z nich wybrać? Odpowiedź poniżej.

Niwaki – jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju drzewa do ogrodu to kluczowy krok do stworzenia pięknej przestrzeni na zewnątrz. Wielu właścicieli domów jest zaniepokojonych wpływem sadzenia drzewa w ogrodzie na środowisko, a następnie porzuca swoje plany, ponieważ nie podoba im się żadne nowoczesne drzewko w sklepie.

W takim przypadku warto skonsultować się z fachowcami, by postawić na roślinę, która doskonale będzie się czuła w danym miejscu i to przez wiele lat. Dobrze więc zakup konkretnych roślin do ogrodu dokładnie przemyśleć.

Niwaki – idealne do każdego ogrodu

Uprawa efektownych drzew w ogrodzie daje wiele korzyści nie tylko wizualnych dla samej posesji, ale i lokalnego środowiska. Po pierwsze, drzewa zapewniają cień i schronienie dla domowników, zwierząt i roślin na podwórku. Niektórzy właściciele domów wolą cień niż ciągłe przebywanie na słońce. Decydując się na wysokie drzewka w swoim ogrodzie można zapewnić sobie odrobinę cienia i chłodnego powiewu podczas letnich, gorących dni.

Urządzając swój ogród, a szczególnie wybierając do niego niwaki trzeba pamiętać o tym, że niektóre rośliny preferują częściowe nasłonecznienie, więc należy dokładnie zaplanować ich rozsadzenie. Mnóstwo osób decyduje się na to, by tego typu ozdobne drzewka wsadzić przy wejściu do domu, przy furtce, a także w części ogrodu, gdzie znajduje się zestaw wypoczynkowy. Ich wyjątkowy, elegancki wygląd sprawi, że nadadzą one charakteru każdemu miejscu, w którym się znajdą.

Czy drzewka w ogrodzie to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak. Drzewa zmniejszają hałas, pochłaniając go z przejeżdżających pojazdów. Zmniejszają również emisje dwutlenku węgla z samochodów, ciężarówek i innych środków transportu, ponieważ pochłaniają węgiel z atmosfery i uwalniają tlen z powrotem do powietrza.

Osoby, które uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu i dobrze się czują wśród rozmaitej roślinności z pewnością docenią fakt, że niwaki upiększą ich przestrzeń, ale także zapewnią świeże, przyjemne i czyste powietrze. Warto posadzić w swoim ogrodzie (o ile jest miejsce) jak największą ilość ozdobnych, nowoczesnych drzewek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz wiecje atliteracki.com.pl umie.com.pl