TOP

Odzież z Anglii – nowa i używana

Często przemierzając ulice miasta widzimy napisy w stylu „odzież z Anglii nowa i używana”. Najczęściej takie miejsca kojarzą nam się z niezbyt przyjemnymi lumpeksami – jednak jest to skojarzenie nie do końca słuszne. Nieraz bowiem zdarza się, że takie sklepy kryją w sobie prawdziwe skarby…

Odzież z Anglii – klasa i styl

Na początek warto jednak powiedzieć kilka słów o tym, czym w zasadzie charakteryzuje sie odzież z Anglii i czemu warto w nią zainwestować. Otóż odzież angielska przede wszystkim wyróżnia się niebywałą elegancją i stylem. Dominują tu klasyczne połączenia, prostota kroju i niewielka liczba dodatków oraz stonowane barwy.

Dla stylu angielskiego charakterystyczny jest także tweed oraz różne rodzaje kratki. To uniwersalne materiały – wystarczy, że założymy jedne spodnie tweedowe i zwykły biały t – shirt a już całość będzie w zasadzie wyglądała całkiem elegancko. Odzież z Anglii to także oczywiście prochowce, charakterystyczne płaszcze, kapelusze, kamizelki, oksfordki i sweterki w serek, sztyblety oraz kozaki imitujące buty do jazdy konnej.

Korzyści z angielskiego stylu

Warto zdecydowanie podkreślić, że angielski styl uznawany jest za naprawdę elegancki i wiąże się z profesjonalizmem, wiedzą i erudycją. To strój osób inteligentnych i pracowitych. Jak zatem widać- świetnie może posłużyć podczas budowania wizerunku.

W życiu często stoimy przed ważnymi zadaniami – nowa praca, konferencja, pierwsze wystąpienie. Warto wtedy poprawić zarówno własną pewność siebie jak i postrzeganie nas przez innych właśnie poprzez nienaganny strój. Ubierając się w odzież z Anglii od razu wzbudzimy zaufanie, poprawimy przekonanie innych o nas. To czasami pomoże nam zdobyć stanowisko, podwyższyć zarobki itd.

Sklepy z odzieżą z Anglii

Wracając jednak do sklepów z odzieżą z Anglii. Możemy tu oczywiście opowiadać o ekskluzywnych butikach, jednak jest to bardzo kosztowna sprawa. Znacznie lepiej jest wybrać się do second – handu. Trzeba jednak nastawić się na to, że nie szukamy konkretnej rzeczy, tylko po prostu czekamy, jakie skarby mogą nam dziś wpaść w ręce.

A co to może być? Przede wszystkim należy jasno powiedzieć, że w lumpeksach naprawdę możemy znaleźć prawdziwe perełki – nieraz są to praktycznie nienoszone ubrania od projektantów, które kosztują kilkanaście złotych. Łatwo także znaleźć różne marynarki, koszule, sukienki… Wystarczy poszukać i uzbroić się w trochę cierpliwości!

Artykuł powstał we współpracy z Hurtownią odzieży z Anglii Angora.

Categories Ciekawe